şükela:  tümü | bugün
 • carpik evdeki cesetler ve carpik ev diye iki cevirisi vardi turkceye bu kitabin. christie'nin kendi favorilerinden biridir ayrica.
 • ilk uc bolumu internete sızmış dizi.henuz izleme fırsatı bulamadım ama agatha christie'nin kitabından uyarlandıgından kesin guzeldir.

  http://www.imdb.com/title/tt1305108/
 • dizi olanından bahisle

  tek kelimeyle boktan. 29 dakika 33 saniyem boşa gitti ilk bölümü izleyerek. bbc yapımı olduğu her halinden belli, sherlock holmes dizisinin jenerik müziğini andıran bir jenerik cingılı var. (ki keşke sherlock'un 100'de biri kadar olabileydi) neyse. kısaca izlemeye değmez. hele ki benim gibi korku manyağıysanız hepten delirirsiniz, cidden iğrenç bir dizi...
 • hercule poirot ya da miss marple olmayınca insan cidden şaşırıyor ama keyifle okunan bir agatha christie romanı kendisi.
  okurken ev de karakterler de insanın gözünde canlanıyor.
 • kitabın bitmesine yakın 'artık tüm bilgiler verildi, sizce katil kim?' yazısını okuyup tahmin ettiğim 3 kişinin de katil olmamasıyla ve hiç ummadığım karakterin katil çıkmasıyla beni ters köşe yapan roman.
 • kitabını okumadım, dizisini de izlemedim ama 2017 yapımı filmi izledim, uzun zamandır bu kadar keyif alarak izlediğim bir gerilim filmi olmamıştı. filmin atmosferi çok başarılı. izlerken o döneme, eve , evdeki o karakterlere hemen alışıyorsunuz ve hikayenin içine giriyorsunuz. izlerken sürekli kendinize bir şüpheli karakter belirliyorsunuz fakat her sahnede de o şüpheli olduğunu düşündüğünüz karakterin değiştiğini fark ediyorsunuz.
  kesinlikle spoiler yemeden izlenmesi/okunması gereken bir film/roman.

  http://www.imdb.com/title/tt1869347/
 • filminin nasil bu kadar underrated kaldigini merak ettigim agatha christienin kendi romanlari arasindaki favorilerinden biri. basrollerde christina hendricks, glenn close, gillian anderson gibi tanidik simalar bulunmasına ve imdb puani korku filmleri icin nispeten yuksek* olmasina karsin turkce altyazisi bile dusmemis. bir gizem gerilim fani olan ben bile letmewatchthis'ten gorerek izledim.

  kitabını okuduğumda ben de josephine gibi 12 yaşlarındaydım, 120 sayfalık kısacık bir romandı. okuma dersinde hoca korku romanı olduğunu anlamasın diye renkli defter kabıyla kaplayıp okula götürmüştüm. ah çocukken agatha christie okumak ne heyecanlıydı..