şükela:  tümü | bugün
 • 1994, matador records çıkışlı, kapağından başlayarak tüm albüm genelinde cut up tekniğinin hakim olduğu kendi içinde müthiş tutarlı pavement nesnesi. tracklistini vermek gerekirse:

  1. silence kit
  2. elevate me later
  3. stop breathin
  4. cut your hair
  5. newark wilder
  6. unfair
  7. gold soundz
  8. 5-4=unity
  9. range life
  10. heaven is a truck
  11. hit the plane down
  12. fillmore jive
 • ilk albümleri slanted and enchanted'ın r.e.m.'in ilk albümü murmur'u andıran müzikal altyapısı sebebiyle pavement bazı eleştirmenlerce r.e.m.'e benzetilmişti. ancak hatırlayalım: r.e.m. "murmur"u yaptıktan sonra onun kalitesinde bir albüm yapabilmek için 9 yıl uğraşmıştı (bkz: automatic for the people), pavement ise bir sonraki albümüyle "slanted and enchanted"ı yakaladı! cut your hair, stop breathin', gold soundz, unfair ve "you gotta pay your dues before you pay the rent" dizeleriyle solist stephen malkmus'un en iyi bestelerinden biri olan range life, "crooked rain, crooked rain"in ilk göze batan şarkıları.
  newark wilder'da "it's a brand new era, it feels great / it's a brand new era, but it came too late" diyor malkmus. finaldeki fillmore jive ile ise "good night to the rock 'n' roll era" diyerek ironi yapmayı da ihmal etmiyor!
  hayat değiştiren albümlerden biri.
 • cut your hairin sonunda career career bir anda korea korea'yaya donusuyor ; gayet basarili bir gruptur pavement. klibide vardi o sarkinin.
  bu arada matador records 25. yilini dolduruyor; haydi (bkz: alternatif muzik)camiasina hayirli olsun.
 • yakın zamanda bonus track'lerle ve double albüm olarak yeniden yayınlanmış the pavement şaheseri.
 • indie camiasının gözbebeği. o kadar iyi, öylesine muhteşem bir albümdür ki; bu janrın revolver'ıdır, dark side of the moon'udur. gözümde bu albümlerle aynı seviyededir, duygusal yoğunluk açısından onları bile geride bırakabilir.
  iyi ki range life, gold soundz gibi şarkılara pek ender rastlanıyor rock tarihinde, yoksa halimiz nice olurdu?
 • rateyourmusic'den bir eleman albümü şöyle tanımlamış: "it's an album you can always come back to and it never lets you down. every song is so complete, you just want to take it and hold it all and make it yours. just thinking about it makes so many emotions bubble up inside me and it hurts. it's that good."

  yani demiş ki: "her zaman geri dönebileceğiniz bir albüm bu ve sizi asla hayalkırıklığına uğratmıyor. her şarkı öylesine eksiksiz ki, tutmak ve sadece kendinizin yapmak istiyorsunuz. sadece hakkında düşünmek bile içimde bir sürü duyguyu harekete geçiriyor ve bu acı veriyor. işte bu kadar iyi bu albüm."

  albümü son dinleyişimden beri en az iki sene geçmiş olmalı, ama işte sadece aklıma gelince bile o kadar çok hissi harekete geçirdi ki, elemana hak verdim. 10 üzerinden 10 puanlık bu şaheser 90'ların en iyilerinden biri. hala!
 • slanted and enchanted süperdir ama o çift diskli bonus trackli albümler de dahil olmak üzere hiçbir albüm bunun eline su dökemez. doolittle pixies'in nası en şey albümüyse bu da pavement'ın en şey albümüdür.
hesabın var mı? giriş yap