• aha şuraya yazıyorum , bizim 80lerde giydiğimiz şalvar pantolonlar ile nasıl dalga gectiyseniz, sizden sonraki neslin aynen hatta daha ağır dalga geçeceği kiyafet şekli.
  • göğüs altından itibaren bel, sırt ve karın bölgesini açıkta bırakan bir kıyafet kesimi.

insan kışın ortasında crop giyip de nasıl hasta olmaz sorusuna bilim insanları bir cevap verebilmiş değil.

(bkz: crop top)
  • kırpma üst bel, göbek veya karnı açıkta bırakan üst giysilerinin genel adıdır.
  • kim icat ettiyse iki elim yakasında
  • sabah sabah beni sinir etmiş zamazingo. birazcık alışveriş yapayım dedim crop dışında bir şey yok. doğru düzgün iki bluz alacağım alt tarafı ama hepsi crop modele çevrilmiş. bu ülkede crop giymeyen sevmeyenler de var aloooo???
  • genelde bir image i bir yere sigdirmak veya istenilen bir boyuta sokmak icin bir taraflarini kesme islemi bir cok image processing programda vardir bu (bkz: photoshop)

ingilizce -> urun(hasat)
  • bilişim terimi. görüntünün bir kısmının kesilme suretiyle alınması. örneğin boydan bir fotoğraf çektirelim. fotoğrafta kafanın göründüğü yeri keserseniz "crop" yapmış olursunuz. "crop" resmi boyutlandırmaz. sanki makasla orayı kesersin ve kestiğin görüntü senin yeni görüntün olur.
  • canı giymek isteyen herkese yakışıyor.

bugün metro girişinde bir kadın gördüm. bırak karın kasını, göbeği vardı. bir de üzerine bel zinciri bağlamış. önce dedim ki, ablacım bu ne özgüven?
    sonra dedim ki ablacım bu nasıl bir özgüven?!

kendimi sorguladım; ben birçok şeyi yakışmaz, sakil durur, abartı kaçar diye giymeyen bir insanım. bu kadın kendini o kadar seviyor ki bir daha görmeyeceği insanların ne diyeceğini takmamış, kendinden bu zevki esirgememiş. bu nasıl bir kendini sevmektir, kendinden hoşnut olmaktır.

kinaye yapmadan söylüyorum. kadın bana kendimi çok ezik hissettirdi ve kendimle alakalı daha çok çözmem gereken mesele olduğunu düşündürdü. sırf bu özgüvenin kendisi bile seksi duruyor.

kıllı, göbekli adamların hele bu konuda diyecek hiçbir şeyi yok. bir kadına en çok yakışan şey kadınlığı. gerisi boş laf.
  • lanet olası bazı uygulamalar bu işi otomatikman yapar. böyle küfür edersiniz ama kimse duymaz.

(bkz: whatssapp)
    (bkz: facebook)
  • yüksekliği kağıda sığmayan bir görseli parçalar (sayfalara bölerek) halinde yazdırmak için de yapılabilir.
hesabın var mı? giriş yap