şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: crossover)
 • e$ey ana hücrelerinde gerçekle$en mayoz bölünmenin profaz 1. safhasinda olu$an tetratların kromatitleri arasindaki parça degi$imi.
 • cesitlilige katkisi buyuk olay

  eh, eseyli uremenin amacinin cesitliligi arttirarak yeni neslin hayatta kalma sansini yukseltmek olarak dusuursek crossing over gunumuz ask anlayisini borclu oldugumuz seylerden biridir
 • (bkz: çaprazlama)
 • wayne kramer'ın, başrolde robert donovan'ın oynadığı bir filmi.
 • fena bir film olmamakla beraber buram buram crash çakması duruyor. gene efendim etnik grupların içinde yaşanan çeşitli şehir hikayelerinin bir şekilde kesişimini yakalayan film statüsünde. yan hikayelerin hepsinde oyunculuklar çok iyi, özellikle harrison amcam, cliff curtis ve iranlı 9 eylül sorgulayıcısı kız çok iyi oyunculuk sergiliyor. ray liotta zaten kendine yakışanı giymiş falan. aslında baya underrated kalmasına şaşırdım, bu kadar ayrı hikayeyi kısa zamanda dağıtmadan toparlaması ile iyi iş çeviriyor.

  --- spoiler ---

  bu arada dikkatimi çeken nokta yahudi çocuğun bi ilahı ile şak diye çalışma izni alması ve iranlı kızın iki uyduruk delille ülkeden anında sınırdışı edilmesi ironik miydi yoksa arkasında bir mana aramamak mı lazım bak bulamadım.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  - excuse me just a moment.
  - shit. fuck.
  - come in. close the door right behind you. mr. kossef, this is rabbi yoffie.
  - uh, rabbi.
  - ordinarily, i'd file a request for evidence. but something tells me this approach will prove more expedient. i'd like mr. kossef to recite a prayer to substantiate his knowledge of the jewish teachings above that of a layman's. if you could suggest something and authenticate his response i'd greatly appreciate it, rabbi.
  - you may recite the mourner's kaddish, no?
  - the mourner's kaddish?
  - nu?
  - uh, yes. yeah.
  - uh... it's a tradition that you cover your head. if you just put your hands on your head like that.
  - right?
  - um... like that. yeah.

  ...

  - amen.
  - very nice. very moving. you should sing in my services sometimes.
  - oh, i- i would love to.
  - thank you very much, rabbi. we'll be with you shortly.
  - thank you.
  - well, can't argue with that.

  - rabbi?
  - i wasn't kidding about the voice. i expect you tomorrow morning... temple beth shalom. about the rest, we can teach you.

  --- spoiler ---
 • 2009'un şu ana kadar seyrettiğim en iyi filmi. hikaye, oyunculuk, senaryo hepsi mükemmel. cliff curtis'in performansına hayran kaldım. film iranlı, meksikalı, koreli, avustralyalı, yahudi bir sürü göçmenin amerika'da kalma mücadelesinden kesitler barındırıyor. hiç kimsenin tarafını tutmuyor. mümkün olduğunca gerçekleri aktarmaya çalışıyor.

  http://www.imdb.com/title/tt0924129/?c=1
 • gocmen burosunda calisan bir kurt polis, cesitli irklardan gocmenler uzerine donen birbirleri ile kesisen hayat hikayelerinin ele alindigi guzel bir film.
 • ray liotta var negsel diye oturup izledigim ama cok da hosuma gitmeyen, dram janrinda olmasina ragmen duygusal acidan beni etkilemeyi basaramayan, ufak bir rolle de olsa lizzy caplan'i da gordugumuz 2009 yapimi film.