şükela:  tümü | bugün
  • normal araba platformu uzerine in$a edilmi$ minik suv modellerine verilen isim.

(bkz: bmw x5) (bkz: honda crv) (bkz: toyota rav4)
  • bmw x5 e minik suv demek :d
  • abdde 1 hafta vakit geçirin. bmw x5 gözünüze ford fiesta gibi gelir.

o yüzden evet x5 minik suvdur.

crossover suvlar türkiye şartlarında oldukça revaçta. hatta c sınıfı ve c-d suvların fiyatlarının helikopter fiyatlarıyla yarışması yüzünden artık b sınıfına para vermektense insanlar bunlara yönelmekte. piyasada acayip bi crossover suv çılgınlığı mevcut.

juke, captur, 500l, mazda cx3, hrv, mokka gibi bi sürü versiyonu var. kanımca hiçbiri bi boka benzemiyor. bi mazda cx3 ü "biraz" tutuyorum o da dizel, 4x4, 1.5lt, otomatik vites olduğundan.
  • küçücük crossoverların neden çok tutulduğunu çözemedim gitti. sürüşleri de, yolcu kabinleri de, kullanışlılıkları da aynı süpermini otomobillerinki gibi. süperminilere göre sürüş pozisyonunun biraz daha yüksek oluşu dışında hiçbir artıları yok. örneğin yeni honda hr-v, aynı platformu paylaştığı yeni jazz kadar rahat ve kullanışlı bir otomobil değil ama çok daha pahalı.
  • bir crossover suv alma planım var başlığa geldim bi baktım troller basmış başlığı

diye düşünürken bmwx5’e minik suv diyen adamın ssg olduğunu gördüm.

kafanız mı güzel lan sizin. 2005 yılında hangi kafayla bu araca minik suv dedin hacı abi bi açıkla la!!

bir de crossover suv bakıyorum bilen bi yeşillendirsin hele ne alayım?