şükela:  tümü | bugün
  • ankamall'un hemen yanındaki binada konuşlanacak, crowne plaza zincirlerinin ankara versiyonu. eylül 2007'de açılması planlanmakta.
  • kendilerini otelin sahibi zannederek, sağda solda saçma sapan muhabbet eden, müşterinin görünüşüne göre sert, kaba ya da yumuşak davranan çalışanlara sahip, uluslararası oteller zincirinin ankara şubesi. yalnız otel konum açısından mükemmel bir yerde bulunmakta olup, yemek kalitesi oldukça iyidir. 2 kişilik odalar oldukça küçük olmalarına rağmen, yataklar size kendinizi evde hissettirir ve benim gibi otelde ilk gece uyuyamama sorunu yaşayan insanlara ilk gece deliksiz bir uyku sağlayabilir.

edit: şu hususa da değinmeden edemeyeceğim; odalarda bulunan banyoların odaya bakan duvarı mevcut değil, onun yerine komple cam döşemiş arkadaşlar. yani banyo fantazisi yaşamak isteyenlere imkan tanıyor ya da sadece banyo yaparken tv izleyelim diye yapılmış biz fesatız. sorun şu ki, söz konusu camı özel perdesiyle kapatsanız bile camdan yansıyan tüm vücut hatlarınızın ve hareketlerinizin gölge şeklinde oda arkadaşınıza görünmesi. özellikle bayan arkadaşları odada misafir varken duş almamaları konusunda uyarmayı bir borç bilirim, şayet kendilerini bir fantazide baş rol oyuncusu olarak görmek istemiyorlarsa.
  • toptancı hali ve iskitler sanayi bölgesi manzaralı otel. ya da on sene sonrasının ankara adalet sarayı ve iskitler mia manzaralı oteli.
  • bazı odalarının banyo tavanındaki hava üfürtgeci durmadan vuhvvuhv diye çalışır, uyumadan önce resepsiyona haber verilip kapattırılması gerekebilir

klima kışın soğutma işlevini yerine getirmez, sadece merkezi olarak belirlenmiş sıcaklık civarında oynama yapılabilir, klimayı kapatıp pencereleri açsanız da bi türlü istenen sıcaklık sağlanamaz (galiba odadan çıkılınca klima yine ısıtmaya başlıyor), çözüm için yine resepsiyona derdinizi anlatmanız gerekir, netice verir mi bilmiyorum, denemedim)

dış gürültü çok fazla olduğundan içerisini soğutmak için pencere açarsanız çok rahatsız edici olur, gerçi pencereler kapalı olsa da gece dışardan gelen uğultu, uykuya dalmayı güçleştirecek kadar fazladır

televizyonun görüntü kalitesi fecidir, kumandası uzaktan çekmez, yakından da güçlükle kumanda edilebilir

uyumadan önce odada hiçbir ışık istemeyenlerdenseniz, televizyonun, dekoderin falan fişlerini çekmeniz gerekir (çekilebilir yerdeler mi bilmiyorum, denemedim)

not:kışın iki kez 12. katında kaldım, yatak-yastık sistemlerinin başarılı olmasına rağmen, özellikle sıcaktan, hiç bitmeyen iç-dış uğultudan, sönmeyen elektronik alet ışıklarından dolayı epey rahatsız oldum, uyuyamadım vs. ; bir de, herhangi bir önyargım yok; görünüşte gayet estetik, geniş olan odalarıyla ilgili aklıma gelen(bazıları bu fiyattaki bir otelde, bazıları pansiyonda bile olmaması istenecek) bazı rahatsızlıkları aktardım, tavsiye edeceğim bir otel değil.
  • güler yüzlü ve yardımsever çalışanları için bile konaklamaya değer otel.
    tanımı yaptık madem gelelim detaylara. şirket anlaşmamız olması sebebi ile ankara seyahatlerinde rixos veya crowne plazada konaklama imkanımız vardı rixos un profesyonellikten uzak otel işletmeciliğinden sonra alternatif olarak bir de crowne a şans vereyim dedim. tespitlerim şöyle. otel konumu ankamall e ve metroya yakın olması sebebi ile avantajlı. odanızla alakalı bir talepte rixos gibi sorunun bir parçası olan resepsiyonistlerden ziyade çözüm odaklı bir ekipleri var.
    odalar temiz ve geniş. kahvaltı çeşitliliği zengin ve yeterli akşam yemeği açık büfe olmayıp alacart lakin o da bir sorun teşkil etmiyor.
    personel deseniz nazik kibar güleryüzlü.
    özetle rixosda hak etmediğiniz muameleye maruz kalmak istemiyorsanız crowne ı tercih edebilirsiniz
  • torrent'i kapalı olan otel. hayır o kadar toplantılar yapılıyor. bizim kurum o kadar para veriyor oraya. insan bir torrent'i açar be?
  • hakkında kötü hiçbir şey duymadığım bir ankara oteli.
    gün içerisinde bir eğitim için içerisinde bulunacağım otel.