şükela:  tümü | bugün
 • masum insanları, birlikte kazanacağız diyerek sömüren, dolandıran, son kuruşlarına kadar ceplerinden çalan bir şirket.

  kurucusu vitaly ıpatovadında bir adam. ispanya odaklı bir şirket. 2017 yılı başlarında kuruldu. tüm avrupa ülkelerinde ve türkiyede de kongreler sempozyumlar düzenleyerek insanlara vaadler verdiler. (bkz: vitaly ıpatov)

  düşük paketlerle girenlere yılda ana parasından %215 kâr verecekleri, on bin dolar ve üzeri paketlerle girenlere yılda ana parası üzerinden %361 kâr verecekleri vaadiyle kandırdılar.

  insanlar birikimleri ile, birikimleri olmayanlar ise kredi çekip kredi ile şirkete girdiler.

  eylül ayında, çok kazanıyoruz vergiye yetişemiyoruz, şirketi asya ülkesine taşıyacağız yalanları ile ödeme yapmayı durdurdular.

  ne bir ödeme ne bir açıklama yapmadılar. ana paralarınızı geri ödeyeceğiz dediler. fakat bir iki ay da insanları böyle oyaladıktan sonra internet sitesini de kapatıp, sessizliğe gömüldüler.

  binlerce insanların hayallerini, dişinden tırnağından artırdığı paraları, alıp ortadan kayboldular.
  ne bir muhattap, ne de bir açıklama yok.

  bu durumdan, bu şirketin kurucusu da, türkiye temsilcileri de sorumludur.
  yatırım yapacağınız bir şirketin çalışanlarını, kurucularını iyi araştırın. cryp trade capital şirketine yardım ve yataklık etmiş birinin, girmek istediğiniz bir yatırım şirketinde adı geçiyor ise koşarak uzaklaşın.
  türkiye' deki ekibinde yer alan isimleri de biliyorum fakat bu isimler de müşteriler gibi mağdur mu? yoksa müşteri mağduriyetinde parmakları mı var? bilmediğimden şimdilik isimleri yazmak istemiyorum.