şükela:  tümü | bugün soru sor
 • koskoca (bkz: ekşi) de bile konu hakkında sadece 3 entry var ve hepsi de sadece 1 (bir) kişiye ait. (bkz: bitcointalk) da ki yorumlara göre kuvvetle muhtemel (bkz: ponzi). ben demiyorum orası diyor.

  (bkz: bedava peynir fare kapanında olur)
 • sözlükte bir arkadaş var bu site hakkında yazan okuyorum yazdıklarını güzel anlatmış örneklendirmiş. siteyi de inceledim fiyatları benim bildiğim en güvenilir iki minig sitesi olan genesis mining ve hashflare (gerçi bunun da ponzi olduğuna dair iddialar okudum bilemem) sitelerine göre çok daha uygun. para çekme limiti düşük her anlamda avantajlı. ancak şunları da söylemeden geçmeyim bunlar hakkında da ponzi olduklarına dair şeyler okudum. hatta scam olduklarını söyleyenler de var buna pek ihtimal veremedim açıkçası ama ponzi olabilir. çünkü her şeyin bu kadar avantajlı olması bir anlamda da beni kıllandırıyor.

  diyeceğim şu ki cloud mining'e para yatırmayı düşünüyorsanız gördüğüm en uygun koşullar bu arkadaşlarda (bunların dışında daha uygun fiyatlar da var da onlar direkt scam zaten geçin). ponzi olabilir mi? olabilir ancak bu sisteme girecekseniz bunu bilerek girin riske atabileceğiniz bir miktar yatırırsanız gerçekten para da kazanabilirsiniz, kaybederseniz de üzülmezsiniz. hem ponzi olsa bile daha erken aşamaları ve şu anda para yatıranlar muhtemelen bu işten zarar etmezler diye düşünüyorum. kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum sadece okuduklarımı ve tahminlerimi söylüyorum.
 • bu bir porno terimi değil miydi ?
  orgazm ile ilgili
 • forumlarda reklamlarini yaparken, kullanicinin biri madem cloud mining yapiyosunuz su mining yaptiginiz odayi gosterin de bir gorelim diye yazmis, bu 2017 temmuz ayinda, site yetkilisi de live cam koyucaz sitemize diye cevap vermis, ocak 2018 oldu, ortada ne kamera var ne de mining yaptiklari yerin resmi, yani uzun lafin kisasi, (bkz: ponzi)
 • 100bin tl yatırıyorum ve yıl sonunda minimum hesapla net 630bin kazanacağım. müthiş yatırım gibi görünüyor.

  bu süreçte bitcoin 2 ye katlanırsa 1 milyon tl garanti karım olacak. kontrat 2 yıllık, 2 sene sonra 2 milyon tl m olacak. üstelik garanti.
 • ben güvenmeden 27/12/2017 tarihinde 20 th/s bi arkadaşımla ortak olarak aldım. şubat ortasında paramızı çıkarmış olacağız, o zamana kadar kaçmazlarsa bence problem yok.

  araştırdığınız zaman servis sağlayıcısı dublin'den bir şirket gözüküyor (yani maden ırlanda'da değil) yalnız merkezi şangay.yani söyledikleri kadar da şeffaf bir şirket değil crpyterra. verdikleri linklerden yola çıkarak izlerini takip edebilirsiniz (bir youtuber incelemişti ben de oradan kontrol ettim,şu anda işte olduğum için bulamıyorum, eve geçtiğimde linki ekleyebilirim)

  yılbaşı gecesi ve bu sabah 2 kere çekip yaptım ve ödemede bir problem yaşamadım yalnız minimum fee ödedikleri için hesaba biraz geç geçiyor.

  https://i.hizliresim.com/novalb.png

  ilerleyen günlerde tekrardan eklemeler yapacağım.

  edit: ödemediler ama adamlar garip twitter'dan yazıp kayboluyorlar, açcaz ödeyeceğiz vs diye zorunlulukları da yok aslında. paramızın %70'ini aldık zaten gerisi teferruat.
 • bas bas ben scam'im diye bağıran site. evet, tatlı para 1'e 6 veriyor sanırım ama şu bile "ulan buradan bana niye durduk yere para versinler, üstelik bitcoin mining'in kendisi bu kadar kârlı bir iş değilken?" demenizi sağlamıyorsa paranızı yatırabilirsiniz. badbitcoin, reddit'te yapılmış kötü yorumlar da engellemeyebilir sizi.

  adamların internet sitesine koydukları datacenter fotoğraflarının google'dan almış olmaları da önemli olmayabilir. datacenter'a yazdıkları yazının başka başka yerlerden kopyala/yapıştır olması da sizi şüphelendirmeyebilir, anlarım ama şu site güvenilir diye yazmayın bari de bu işlerden pek anlamayanları düşürmeyin bu tuzağa.
 • hashflare zammı öncesi aldığım kontrata ek yapmayı düşünürken burayla karşılaştım.
  en düşük seviye btc ve ethereum kontratı alıyorum şu anda. gelişmeleri ekleyeceğim. ricky rubio yukarıda yazmış. ben de şu an güvenilmez olabileceğini düşünüyorum ama ilk aşamalarda patlama ihtimali daha düşük geliyor. sık sık payout yapmaları da insanları cesaretlendirmek için muhtemelen. kontratları iki yıllık bu arada.
  cryptolarla ilgili her konuda olduğu gibi, üzülecek olana en düşükten girmesini tavsiye ediyorum. referans sistemi de hashflare den bile yüksek. %15 veriyor. tanıdık bir grup olarak girerseniz aranızda çevirme şansınız artar parayı. tanıdığınız yoksa buyrun buradan üye olabilirsiniz(> https://goo.gl/t5azbp ), bu durumda bonus bana gelecektir.
  şu anda hash alımı btc ve ltc ile yapılıyor.
 • bu siteye kayıt olmak isteyenlerin önce cointellect başlığını okuması önerilir. ikinci cointellect vakası olacak gibi duran site.
 • tek bir kişinin bu kadar savunmasını anlamadığım cloud mining sistemi. 10$ civarında çekimler yapıp gerçekleştiğinde "güvenli" oluyorsa büyük sıkıntı.

  ben hashflare'a 2.2k $ girdim. minimum withdraw 0.05 olduğu için 1 aydır bekliyorum. burada minik tutarları gönderiyorlar diye dalmayın hemen. bekleyip görmek gerek. yalnız girecekseniz bile erkenden çıkmak için roi durumuna bakmak gerek. yoksa tren kaçmış olacak.