şükela:  tümü | bugün
 • 'risk' cikti.. cryptic writings guzel bir albumdur ama diger albumlerin yaninda biraz sonuk kalior.. a$ka me$ke cok girmi$lerdir amcamlar o ayri bir konu..
 • insanlarin neden sevemediklerini anlamadigim trust, disintegrators, fff, vortex, she wolf gibi bir suru harika parca iceren ve en megadeth in youthanasia ve rust in peace den sonra en sevdigim albumu.

  deyivermi$im 25.04.2001'de, lakin gecen bir sene beni ve bu albume baki$imi cok degi$tirmi$tir efendim. eskiye gore daha yumu$ak bir sounda sahip olan (ki bence boku cikmadikca sorun degil bu, ve bu albumde henuz cikmamistir.) albumun kafalari kari$tiran ve killandiran yani $arkilarin derinliklerini kaybetmi$ olmasidir. her albumde dunya sorunlarina illa ki deginen mustaine bu albumde buna gerek duymami$tir. dilim varmiyor soylemeye ama, hem sound hem de lyricsel bakimdan sinirdan, biraz daha ortaya yakin bir cizgiye cekilmi$ $arkilar iceren bu albumde metallicanin black albumde yaptiklarini yapmi$tir harfiyen megadeth.. ayrica kapakta vic rattleheadden eser yoktur ki bu hatanin duzeltilmesi iki album almi$tir.
 • "gizli yazıtlar" turkcesi.
 • megadeth diskografisindeki 7. albümdür kendileri.megadeth in en sönük albümlerinden biridir.trust la açılır , fff ile biter.a secret place , she wolf` gibi megadeth klasiklerini içerir.ilk tarafını dinlemesi sıkıcıdır , aslında bu sıkıntı albümüğn geneline yansımaktadır.
  megadeth in , "işte progresif olalım , yenilik yapalım." diyip müziklerini değiştirdikleri albümdür.asıl değişim risk te `görülse de , bu değişimin ilk adımları bu albümde atılmıştır.
  megadeth in , hem iyi söz , hem de iyi müziği aynı anda üretemediğinin kanıtlarından biridir bu albüm ayrıca.mastermind şarkısı bu savın en iyi kanıtlarından biridir.
  yine de bir megadeth albümüdür , dinlenmesi , üzerinde kafa yorulması gereklidir.
 • hayranlardan gelen tepki uzerine grubun produktorlerini sutladigi album. soylediklerine gore adam onlari yumusatmaya calisiyomus..
 • megadeth'e grammy kazandıran albüm.
 • tamam belki tepkiler gelince biraz rota kirdilar falan ama bence bu megadeth'in icinden gelen bir albumdur, samimidir. cok da moderndir ve en kaliteli megadeth albumlerindendir kanimca.
 • yukarıda bi kaç suser'ın da belirttiği gibi, oldukça black albüm kokan bi albüm bu albüm. amaçlar aynımıdır ama? değildir kanımca. metallica o albümü daha çok satayım diye yapmıştır hafiften, ama megadeth, yani dave mustaine'in olayı samimiyettir. o sıralar aşka şuna buna çok girmiştir adam belli ki, ortaya böyle bi albüm çıkmıştır. sound kesinlikle diğer megadeth albümleri arasında en yumuşağıdır (risk'i saymazsak). sözler de eski megadeth'le pek bi alakasızdır, kişisel sorunlara, aşka filan iyice dalmıştır. benim megadeth yorumuma göre bu albüm megadeth'in 3. dönemini açan albümdür. shewolf, trust, a secret place gibi, bi megadeth "en iyiler" listesine kafadan girebilecek üç şarkı da barındırır bu albüm. use the man'le sözsel gazın üstüne şarkının ikinci kısmındaki müziksel gaz da eklenince kafalar dağılır, müzikten sarhoş olur insan. şarkı sıralamasında have cool will travel keşke a secret place'ten önce sinden sonra olsaydı dedirtir albüm. sin ve have cool will travel şarkılarından oluşan "vasat şarkı" geçişi, a secret place'in o mükemmel melodisiyle birden bozulur, shewolf'un mükemmel ritmiyle gaz doruklara ulaşır.
 • bu arada rust in peace gibi saf thrash'in kilometre taşı olan bir albümü yapan insanların aynı zamanda bu albümü yapan insanlar da olması, insandaki müziksel değişime en iyi örnektir heralde.
  bi de risk var ki, o tamamen ayrı bi konu.
hesabın var mı? giriş yap