şükela:  tümü | bugün
  • bittrex, poloniex tarzı crypto para exchange sitesi.

yeni zellanda merkezli. diğer exchange sitelerine oranla daha fazla altcoin barındırıyor. yaklaşık 3 gündür bu siteyle takılıyorum. şimdilik fena değil gibi. işlem hacmi yüksek olmasa da bana yeterli geldi.güvenilirlik konusunda ise bir şey diyemem. çünkü herhangi bir çekme işlemi yapmadım. şimdilik mine yaptığım unitus (uis) adlı coini btc ile takaslamak üzere buraya atıyorum.

bu da adresi
  • electroneum başta olmak üzere çok sayıda altcoini rahatlıkla alıp satabileceğiniz sitedir. verification olayı çok kolay. arayüzü filan da güzel ben beğendim.

üye olacaksanız şuradan olursanız sevinirim üç beş puan kazanırım ben de.

https://www.cryptopia.co.nz/…ster?referrer=defnecik
  • diğer kripto para borsalarına göre çok daha avantajlı, çok daha fazla kripto para alış verişine olanak sağlayan kolay kullanışlı borsa
  • btc sayacı düzgün çalışmayan site. shitcoin satışıyla bir gecede zengin olacağınızı zannedersiniz, halbuki elinize geçen birkaç bin esktra dogedir.
  • çoğunluk binance ve cex.io kullanıyor ama kripto para dünyasında asıl sikiş burda dönüyor. (tabir için kusura bakmayın. şu resme bakarsanız hakkaten de daha iyi ifade edilemeyeceğini anlarsınız: http://imgin.me/…2017/12/24/www.cryptopia.co.nz.png )

coin listesi büyük borsaların tamamından daha fazla. yeni arz edilen coinler burda başlangıçta kapış kapış gidiyor. haliyle yüzde 2000 gibi ütopik fiyat artışlarına da burdan şahit olmak mümkün. ama şunu unutmayın; o ilk günlük yüzde 2000'lik artışların ertesi gün yerinde yeller esiyor. hatta aynı hızla düşenler mevcut. zaten coinlerin yarısından fazlası shitcoin.

site arayüzü de başlangıçta biraz yabancı gelse de alıştıktan sonra büyük kolaylık sağlıyor. tek sorunu biraz yavaş olması. buraya btc aktardığınızda da bir süre paranız askıda kalıyor, kullanabilmeniz için sizi biraz bekletiyor.

ben pivx almak için kullandım sadece.

edit: site kesinlikle güvenilir. günlük 5000 yeni zellanda doları limiti mevcut. ben farklı zamanlarda yaklaşık 1000 dolarlık işlem yaptım. hem markette exchange işlemleri, hem de pivx'leri kendi cüzdanıma çekme işlemleri. hiç sorun yaşamadım. üye olmak için buyrun, buradan alalım sizi.
  • işlem yapmayı düşündüğüm borsa.

acaba güvenilir mi, paramızı geri alabilir miyiz? para transferi hızlı mı? bu konular hakkında bilgilendirecek yazarlara benim de vereceğim bilgiler olabilr. :)
  • gayet sıkıntısız bir markettir. üye olmak isteyenler yeşillendirebilir. buradan üye olursanız 3-5 dotcoin de bana geliyor. şu anda 1 cent ama belki değerlenir. üye olacaksanız buradan üye olursanız sevinirim.
  • sabahtan beri doge coin market hizmetlerini durdurmuş sitedir.
  • bittrex alım yapmadığı için üye olduğum ama 2 faktör koruma olayına ısınamadığım güvenemediğim borsa. google authenticator aktive seçeneği bulamadım. ben de mi acaba hata. yeşillendiren olursa duacısı olurum
  • bir süredir takıldığım borsa. minik minik coinler barındırıyor. bir miktar atıp deneme surüşüne çıktım. 10 adet coine paylaştırıp, beklemeye geçtim. ilk satışımı bu akşam üzeri % 266 karla gerçekleştirdim. şu an 2 coin daha %50 karda ama satmıyorum. düşünün yani :) %20'den aşağı olanları zararda kabul ediyorum. tek ve önemli sıkıntı fiyatları çok acayip. elinizde bulunan coini, borsa fiyatının %20 aşağısına dahi satamayabilirsiniz.