aynı isimde "crystal (programlama dili)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • apogee'nin ürünleri ve ses mühendisi, podüktör, dj kiwi'nin başarılı ayarlarıyla istanbulun ses sistemi olarak tartışmasız en sağlam mekanı.
 • gerçek adı crystalia amaquelin olan inhumans üyesi marvel karakteri. doğadaki dört elementi manipüle etme gücüne sahiptir. dünyaya ilk geldiği zaman human torch'la ilişki yaşamış, hatta invisible woman sue storm hamileyken onun yerine fantastic four'a katılmıştır. daha sonra kendisinin de içinde bulunduğu bi' savaşta quicksilver yaralanınca onu memleketi attilan'a götürmüş, iyileştirmiştir, arada hemen elektriklenme olunca yıldırım nikahıyla evlenmişlerdir. bu evlilik aynı zamanda bir inhumanla bir insanın ilk evliliğidir. beraber attilan'a taşınırlar. bu saadeti bir de bebekle taçlandırmışlardır. luna maximoff adında bir bebekleri olur. fakat canım cicim ayları bitmiş, quicksilver'ın çok atarlı olması crystal'ın canına tak etmiştir, çocuğunu da alıp fantastic four'a gitse de sonradan tekrar attilan'a döner. m-day'den sonra mutantlar güçlerini kaybeder, quicksilver da dahil. quicksilver attilan'a gelip, inhuman'ların güçlerini kazanmalarını sağlayan terrigen kristallerini çalar, amacı gücünü kaybetmiş mutantların bu kristallerin yaydığı sis sayesinde güçlerini tekrar kazanmasını sağlamaktır. fakat nihayetinde yakalanır, crystal bunu boşar. daha sonra secret invasion sırasında, inhumans kree ırkıyla müttefik olmak ister, bu müttefikliğin sembolü olarak da ronan the accuser ve crystal evlenir.
 • herşeyiyle türkiye'deki en iyi kulüp..
  her zaman gidilemeli..

  edit: oylandıktan sonra bu entrymi hatırladım ama artık eski güzelliğinin kalmadığını düşünüyorum. bu tarz her kulüp gibi 2-3 senelik ömrünün dolduğunu ve yeni dekor yeni isimle tekrar açılmalı diye düşünüyorum. bir de acil olarak bahçe barını düzeltmeleri gerek, akından sonra pek iflah olmadı bence.
 • herkesin iceri alinmadigi,bir nevi tipine gore insan alan kalite mekan.bu yuzdendir ki icerdeki tipler sosyetik sanilmaktadir.
  ucuz sanilan mekanlardaki varoslarin olmadigi,en azindan eli ayagi duzgun suratlarin gorundugu,rahatsizlik vermeyen en mekan..
  her tur kiyafeti rahatlikla kaldiran,ust katinin cok rahat oldugu,dekorasyonu ile cok basarili,tangunun caldigi,bahcesi yatip yayilabilecek kadar genis olan olan ferah club
 • istanbulun en iyi ses sistemine sahip olan klübü.
 • geçen cmtesi gecesi itibariyle bir kez daha müzik ziyafeti yaşatmış mekan.iyi ki varsın..
 • 27 agustos gecesi tiestodan kaçan insanlara ev sahipliği yapmıştır,içerisi öyle bir dolmuştur ki o güzelim havalandırma sistemine rağmen nefes alınamayacak bi hale gelmiştir.
 • ortakoyü geçince layla mi reynami ne ona yakın işte, orada var olan hoş bir ortam. bahçesi ayri içerisi ayri....
 • klibini gördüğümde ilk olarak "aaa yeni bi grup çıkmış, hem mis gibi müzik yapıyolar hem de hem de pek hoş çıtırlardan oluşmakta, ne güzel" diye tepki verdiğim, lakin 10. saniyede "e bu basbaya new order ama, nası yani" diyerek kendime gelmeme sebep olan cin fikirli bi klibe sahip şarkı.
 • bu gece davetlilerle birlikte, yarin gece de official olarak club beyond un yerine acilacak olan mekan. acilis gecesinde tony thomas olacaktir.