şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye'de turizmde öncü olmayı hedefleyen oteller zinciri.

  http://www.crystalhotels.com.tr/…ni/crystal_tr.html
 • son zamanlarda tvlerde dolaşan reklamlarındaki şarkıyı arayıp da bulamadığım oteller zinciri.

  ''shining over my face. ooooooooo! im feeling lucky (happy de olabilir bilemedim) with you'' seklinde sözleri var.

  her yolu denedim bulamadım. uykum kaçtı. yarın iş var. bilen bi yeşillendirebilirmi lütfen.
  zor durumdayım.

  edit: reklamın linki: https://www.youtube.com/watch?v=ixkoazqm7v4
 • topu dikmiştir.
 • durumu çok kritik olan işletmedir. sakın açık hesap çalışmayın, bu sene sonuna kadar gümleyecek olan oteller zinciri.
 • 2016 ekim ayının sonunda side'de bulunan crystal sunrise queen luxury resort & spa otelinde kaldım. oldukça büyük bir otel. havuzu pek büyük değil ayrıca aqua havuzu yok denecek kadar küçük ve denizi de oldukça taşlı. animasyon alanı da oldukça küçük. fakat ben genel olarak memnun kaldım. puanım ise; 7/10.
 • 2017'de belektekinde kaldığım (sanırım 2 tane var belekte ve hangisi olduğunu hatırlamıyorum) ve genel olarak memnun kaldığım otel.
  ancak bende en çok iz bırakan yemekleri ve animasyon jingleı oldu.
  gerçekten inanılmaz güzel yemek çeşitlerine sahipler.

  https://youtu.be/flf-dw5vl7q
 • bunlardan 'palace' olanından ailece zehirlenerek döndüğümüz otel zinciri.
  yemeklere koydukları yağ makine yağından hallice, hepimizin midesini mafetti. 3 günlük tatil sonucu acilde sabahladık.
  bir daha mı, asla.
 • 1 hafta boyunca bu otel zincirine ait kemer - beldibi bölgesindeki crystal flora beach resort isimli otelde ailece konakladım.

  gitmeyi düşünecek arkadaşlar için görüşlerimi yazayım;

  öncelikle otel karşılaması çok zayıftı. resepsiyon görevlileri ikinci sınıf rus turistlere hizmet etmekten türk müşterilerine gerektiği kadar hızlı hizmet edemediler. check-in sırasında otel hakkında bilgi verilmedi.

  oda temizliği gayet iyiydi, memnun kaldık. odalar çok eski. 2019'a girmek üzereyken odalarda wifi olmaması facia bir durum. bu devirde internetsiz otel mi kaldı? otel telefonun bazı tuşları çalışmadığı için resepsiyonu ve oda servisini arayamadım. bunun dışında televizyon ve oda dizaynı eski ama oda temiz olunca bunlar çok büyük problem olmadı.

  otelin çevre düzeni gayet iyiydi. restoran, ortak kullanım alanlarındaki tuvaletler, havuz çevresi gayet toplu ve bakımlıydı. tek problem plajdaki çöplerin ve bardakların yeteri kadar hızlı toplanamamasıydı. aynı zamanda plajdaki şemsiyelerin bir çoğu kırıktı ve açamadık.

  yemek konusunda ilk 2 gün memnun kaldık. ondan sonraki süreçte yemek çeşitliliği oldukça az gelmeye başladı ve sürekli aynı yemekler çıkıyordu. restoran personeli ilgisiz ve çok yavaştı. kırmızı et hemen hemen hiç servis edilmedi ve sabah - akşam hindi eti çıktı. ülkenin mevcut ekonomik şartlarında kırmızı et çıkmamasını anlayabiliyorum ama hatırı sayılır bir para ödeyip neredeyse hiç kırmızı et yiyememek hoş değildi. türk gecesi yemekleri çok kötüydü ve pişmemişti. yabancı bir misafirin bu türk yemeklerini yedikten sonra türk mutfağını beğenmesi imkansız.

  otelin a la carte restoranları fena değildi. meksika mutfağı iyiydi. lakin, paralı olan balık restoranına yeteri sayıda müşteri bulunamadığında açmıyorlar. bize ''minimum 6 kişi olduğunda açıyoruz'' denildi. biz 4 kişiydik. +2 kişi parasını vermek istememize ve restoranı kullanmak istememize rağmen restoranı açmadılar.

  içkiler çok iyi değildi. mey firması tarafından üretilmiş komik markalı içkiler veriliyordu. bira kesinlikle suluydu. ithal ve kaliteli içki içmek paraylaydı fakat fiyatlar makul olduğundan ben içtim. içkilerin sunumları yetersizdi, görsellik azdı, kokteyllere biraz süsleme yapılabilirdi.

  otelin acil olarak personel arttırımına ihtiyacı var. daha kalifiye elemanlar işe alınmalı ve işe alınırken ''rusça bilmek'' tek kriter olmamalı. hiç kullanmayı sevmediğim bir kelime olan ''prezentabl'' kelimesini bu otel için kullanabilirim. kesinlikle daha ''prezentabl'' ve kibar elemanlar alınmalı.

  gece şovları, anismasyonlar ve canlı müzik gayet iyiydi. otelin kendi animasyon ekibiydi başarılıydı ve müşterileri eğlendirebildiler.

  otelin plajı kum gibi gözükse de hakiki kum değildi. muhtemelen taşları kapatmak için inşaat kumu atılmıştı. deniz bol taşlı/kayalı ama tertemizdi. havuzlar da bakımlı ve temizdi. su kaydırakları eğlenceliydi.

  otelin ''su sporları'' imkanları son derece kazık. jet-ski'nin 15 dakikası 250 liraydı. bu paraya gidiş-dönüş uçak bileti alabiliyorsunuz :)

  sonuç olarak kötü bir tatil değildi ama fiyat - performans olarak çok tatmin olamadım. boğazına düşkün kişilere bu oteli önermem.
 • türkiye'de işletilmekte olan otel zincirleri arasında en kötüsü olmaya aday şirket.

  temizlik kötü, yiyecek içecek kalitesi kötü, hizmet kötü, müşteri memnuniyeti sıfır.

  bayramda başka hiçbir yerde yer olmaması sebibyle annem içi 5 günlüğüne crsytal aura adlı otellerinden rezervasyon yaptırdım. ilk şoku odayı görünce yaşadık, resimdekilerle alakası olmayan, kümes gibi bir yer vermişler. sonrası da gittikçe kötüleşti, yemekler kötü, hizmet kötü. tüy diken nokta ise tüm havuzbaşı ve plaj şezlonglarının dolu olduğu görülerek otelden yardım istenmesi, buna karşılık otelin "otel dolu, bir şey yapamayız"cevabı alnması. şaka gibi ya. para ödeyip kaldıpınız ve amacınızın güneşlenip denize girmek olduğu bir otelde güneşlenecek şezlong bulamıyorsunuz. otel yönetimi de "görev tanımımızda müşteriye şezlong bulmak yok" diyerek yardımcı olmayı reddediyor. müşteriye vaat ettiği hizmeti sunmaktan kaçınıor.

  müşterinin bu kadar aptal yerne konduğu başka bir otel görmedim.
 • mayıs ayında manavgataki palace da kaldım genel olarak iyiydi bu kadar eziklenmesini anlayamadım, otelden beklenti ne ona göre gidersin benim kaldığım palace fiyat performans olarak gayet iyiydi.
  yok yemekten zehirlenmiş yok havuzu küçükmüş, kardeşim adam sana yeni hotelde hizmet veriyor yemekhanesi pırıl pırıldı, odaları gayet ferah ve temizdi, çalışanlara insan gibi davrandığında sana insan gibi hizmet ediyorlar, otelde yabancı harici tek tük türk aile vardı 100 metreden ben burdayım bütün görgüsüzlüğümle diye işte beğenmeyen tayfa da o görgüsüzler..