şükela:  tümü | bugün
 • hiphizli gonullere taht kuran bir joe satriani parcasi..
 • (bkz: crystal skull).
 • mükemmel dinlemeye doyamadıgım satriani parcasi.o ne bicim bir introdur insanı headbange hazırlayıp kopartan.hafiften bir kafa salınımı baslar,ritm girince kopulur,köklenir volüm.mükemmel tek kelimeyle lezzetin dorukları.
 • satrianinin kafasındaki cenneti tasvir eder.hayallerini bizide ortak eder.dinledikçe içimiz açılır moralimiz düzelir.
 • girişi, gelişme ve sonucuyla harika bir joe satriani şarkısı.
 • bünyeye herhangi bir konuda harekete geçmek için gereken gazı fazlasıyla veren joe satriani parçası.
 • (bkz: psycho monkey)
 • 1998'de cikmis satriani'nin 7. studyo albumu.
  u.s. billboard 200'de 50. siraya kadar cikmis ve 8 hafta listede kalmistir.

  * ceremony adli parcada ilk defa 7 telli gitar kullanmistir.
  * a train of angels parcasiyla 1999 grammy odullerine aday olmustur. (best rock ınstrumental performance)

  icindekiler:

  1. "up in the sky"
  2. "house full of bullets"
  3. "crystal planet"
  4. "love thing"
  5. "trundrumbalind"
  6. "lights of heaven"
  7. "raspberry jam delta-v"
  8. "ceremony"
  9. "with jupiter in mind"
  10. "secret prayer"
  11. "a train of angels"
  12. "a piece of liquid"
  13. "psycho monkey"
  14. "time"
  15. "z.z.'s song"

  not: kisisel favorilerim 3 ve 4. parcalar.
 • 1998'de joe satriani uzay temalı, parlak tonlara sahip, kendisinden bildiğimiz tarza geri dönüp müthiş crystal planet albümünü çıkarır. benim gözümde bu albüm kendisinin diskografisinde surfing with the alien ve the extremist'in arkasında top 3'te yer alır. baştan sona hit parçalara sahip bu harika albümde crystal planet, bluesy house full of bullets (of of hastasıyım) ve love thing gibi şarkılar ön plana çıkar. gizli favorimse with jupiter in mind'dır. böyle gaz bir parçanın niye konser performansı olmaz yahu? albümde baslardan stu hamm, bateriden ise jeff campitelli sorumludur. detaylı bilgi için bknz:

  crystal planet şarkısı, abimin arkadaşının ona verdiği karışık cd'de yer alan mp3'ler arasında yer alması sebebiyle, dinlediğim ilk satch şarkısı olma özelliğini taşımasıyla benim için çok özeldir. * giriş rifini gitarda çaldığınızda mutlaka etraftakiler dönüp bir bakar, ilgi çekici bir riftir yani. şarkının sonunda sadri abi'nin boş telleri kullanarak çaldığı solo ise tek kelimeyle muazzamdır. benim fena halde bayıldığım bir diğer beste de time'dır. özellikle live in san francisco'daki versiyonunu hiçbir şeye değişmem. dikkatlice dinlenirse şarkının yavaşladığı kısımda başlayan normal metronomda bir saat tik tak sesi duyabilirsiniz. şarkının ismine harika bir gönderme! bu şarkının ayrıca nefis de bir cover'ı vardır; rick graham reisin yaptığı.

  devam edelim. bu albümden raspberry jam delta-v ve 7 telli gitarla icra edilmiş ceremony de zaman zaman konserlerde çalınır. raspberry jam'in 2:32'sinde ise çok tatlı ve keyifli bir solo var, onu de pek severim. albümde trundrumbalind, lights of heaven, secret prayer gibi başka albümlerde yer alsa yıldızı parlayacak başka şukela işler de var. lights of heaven'da 3:05'de bend ile başlayan yere de her seferinde bitiyorum. albüm dolu dolu bir çalışma yani, zati 1 saat 7 dk. sürüyor. biraz kısaltılabilse daha iyi olurdu sanki diye düşünmeden edemiyorum. bir de bence 5. şarkı trundrumbalind ile başlayıp 12. sırada yer alan a piece of liquid'e kadar aralıksız hareketli/tempolu şarkı dinliyoruz. araya bence bir tane dinleyicinin kulağının dinlenmesi için yavaş şarkı sıkıştırmalılardı. misal with jupiter in mind'dan önce bir slow şarkı olsa, şarkı başladığında dinleyici üzerindeki etkisi daha artırılımş olabilirdi. ben şahsen 5-12. parçalar arasında biraz yorulduğumu hissediyorum dinlerken. bu arada son parçadaki z.z. kimdir diye merak ediyorsanız, kendisi satriani'nin oğludur.

  ilginç gelişmelerden biri de satriani'nin crystal planet isminde bir çizgi-roman çıkarması! detaylar aşağıda:
  http://www.satriani.com/crystalplanet/
  https://www.youtube.com/…unbrjwisuk8j6cj8wu3hghkqem

  puan (9/10)