şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: crysis)
  (bkz: cryengine 2)
 • kendilerinden türk özel harekat timi konu alan bir oyun beklediğim,vatan millet sakaryayı oyun platformundada kurtarmak isteyen bunca insanı sevindirmesi gereken firma.
  düşünüyorumda böyle bordo bereliler felan,kandile gidiyoruz terörist avlıyoruz.

  (bkz: directx10 desteği ile terörist öldürmek)
 • bir sonraki oyunlarinin adi muhtemelen cryostasis ya da benzeri bir sey olacak olan oyun firmasi.

  (bkz: farcry)

  (bkz: crysis)
 • ubi soft'un far cry adlı çok satan oyunundan sonra ea'in crysis adlı oyununun da temelini oluşturan yazılımları geliştiren firma. ayrıca firmanın kurucusu olan ve kendilerine the yerli bros adını veren almancı üç türk kardeş, crysis'in türkçeleştirilmesinin tüm masraflarını üstlenmişlerdir. böylece oyun türkiye'de tamamen türkçe olarak yayınlanmıştır. bunun neticesinde de dünyada hit olan bir oyun, ilk kez bütünüyle türkçe versiyonuyla piyasaya çıkmış bulunmaktadır.
 • geleceğin idsi olma yolunda ilerleyen, finans yönünden parlak firma. şu anki lisans içinde tam dokümantasyonlu motor, kaynak kodları ve sandbox adlı dünya editörü var. ikinci ürünleri ise öğretim kısmı fakat web sitesinde bunun ücretli olup olmadığı belli değil. bir de parçalanabilir nesne kiti satışı yapmaları muhtemel.
 • çıkarttığı oyunların crackli sürümünün warez sitelerinden , internetten indirilmemesi gereken , bizzat gidip para ile alınması gereken oyun yapım şirketidir . şirketin kurucuları türk olduğu için onların crysis'i türkçe olarak çıkarması ve bunların bu emeğine karşı en azından bu firmanın oyunlarını orjinal almak gerekir .
 • crytek, artık grafik konusunda çıtayı belirleyenlerden olduğunu crysis 2 ile göstermiş olan firmadır. lakin grafik konusundaki bu ileri seviye mühendisliklerine rağmen yapay zeka ve cisimlerarası etkileşim alanlarında oldukça zayıf kaldılar. crytek'in bundan sonraki hamlesi olarak yapay zeka başta olmak üzere yazılımsal anlamda eksik olduğu alanlara yoğunlaşması ve kurgusal olarak daha derli toplu oyunlar üretmesi lazım. zira grafik optimizasyonu konusunda ulaştıkları nokta çok üst seviyede.

  sadece pc platformunda çalışmış bir firma olarak konsollara geçiş sürecinde gereksiz bir cesaret örneği sergilemeyip, konsol tecrübesi olan bir firmayı (bkz: free radical design) bünyelerine katarak bu süreci çok başarılı bir şekilde atlatmış olmaları ne kadar profesyonelce yönetilen bir firma olduğunun göstergesidir. bu yönetimsel gücü üst seviye mühendislikleriyle birleştirip bahsettiğim alanlarda ilerleme kaydederlerse önümüzdeki 10 senelik süre zarfında oyun dünyasının en saygın stüdyolarından bir olacağına kesin gözüyle bakıyorum.
 • sektörde kapladıkları yer, cryengine 3, cysis ve göçmen, muhtemelen de hikayesi dram dolu bir türk ailenin 3 evladı olarak birbirlerine kenetlenip inanılmazı başardıkları için gurur duyduğum firma. varsın bana faydası olmasın. varsın eller konuşsun. ben alamanların yıllarca küçümseyip, hazmedemeyip dışladıkları türklerden böyle dev iştirakler çıktıkça set sayısı almış avratilova gibi duygulanıyorum arkadaş.
 • 3 turk kardes tarafindan (bkz: cevat yerli), (bkz: faruk yerli), (bkz: avni yerli) 1999 senesinde almanya nin coburg sehrinde kurulmus olan video oyun sirketidir. merkezi frankfurtda bulunur ortalama calisan sayisi 550 civarindadir. frankfurt disinda kiev, sofya, budapeste, seul, nottingham olmak uzere bes farkli bolgede daha oyun stüdyolari bulunmaktadir. bilinen oyunlari: far cry, crysis, crysis warhead ve crysis 2 dir. bilinen oyun motorlari ise; cryengine, cryengine 2 ve cryengine3. crytek limited sirketi ayni zamanda ubisoft, electronic arts, nvidia, intel, amd firmalariyla is birligi halindedir. crytek oyun yapimciligini ustlenen bir sirket kimliginden cok, oyun gelistiriciligi kimligi ile bilinen bir yazilim sirketidir, oyle ki ubi soft a ait olan far cry ve electronic arts a bagli olan crysis oyunlarinin temellerini olusturan yazilimlari gelistiren firmadir.