şükela:  tümü | bugün
 • yerli ve milli olarak geliştirilmiş süper teknolojik zımbırtı. motor contasının yanık(!) olup olmadığını test etmeye yarıyor. radyatör suyunun genleşme kabına poşetle birlikte atılan sıvının gazlarla tepkimeye girerek renk değiştirme prensibine göre çalışıyor. soğutma suyunun içerisine egzoz gazı geçerse renk değiştiriyor. test sonucu olarak; çok kaçar var, az kaçak var, felaket kaçak var gibi değerler veriyor. 15-20 tl’ye satılıyor.

  şöyle bir şey: https://eksiup.com/p/mx259437jkor

  pazartesi günü bu testi yapıp abi contam yanmış diyerek arabasını sanayiye götüren arkadaşım sayesinde öğrendim. safririk önce yetkili servise götüyor, adamlar da haliyle bunu silkelemek için aynen abi conta yanmış, bu iş çok tehlikeli, aman aracı çalıştırmayın diyorlar. açmadan bilemeyiz ama 2000 tl ile 6000 tl arasında masraf çıkar diyorlar.

  sonra benim ustaya götürüyoruz. arkadaşım aracın ilk sahibi olduğunu, herhangi bir hararet geçmişi olmadığını söyledikten sonra ustam; abi bu motorda çelik conta var. öyle yanma falan olmaz. ama ufak gaz kaçağı varsa 50 tl’lik bir katkı ile çözülür diyor.

  o da şöyle bir şey:
  https://www.hepsiburada.com/…m-hb000003x81j#reviews
 • tam bir keriz silkeleme aparatı bu. arkadaşım sipariş etti. sağolsunlar 2 tane birden koymuşlar içine. birini kendi aracı için kullandı az kaçak var görünüyor. diğerini de şirketin avis’ten kiraladığı ve ilk kiracısı olarak bize tahsis ettiği araçta (egea) kullandık. yoğun kaçak var dedi. araç 4500 km’de :) zaten bir üründe %100 doğru çalışıyor! %100 kesin çözüm! falan gibi şeyler duyuyorsanız uzak durmanız gerekli.

  instagram’da sayfaları var 400 kişi takip ediyor. yelli ve milli kazık.