şükela:  tümü | bugün
 • https://cs50.harvard.edu/ üzerinden 2014 güz dönemi dersleri internet üzerinden de devam eden, efsanevi introduction to computer science dersi. dersin öğretmeni olan david j. malan harika bir akademisyen ve konuşmacı. bu dönem 800'den fazla kişiyle harvard'ın en kalabalık dersi olarak introduction to economics'i geçmiştir.
 • anlatım tarzı ve dile hakimiyetiyle takdir edilesi bir akademisyen olan david malan tarafından icra edilen, computer science temelleri konusunda aşmış bir harvard üniversitesi dersi.

  --- işbu entry başlığı açana övgü ve aynı zamanda konu hakkında farkındalık yaratmak amacıyla yazılmıştır. cs50 iyidir, hoştur.
 • daha önce adam gibi ders almadığımı yüzüme çarptı david malan. o ne güzel ders hazırlamak, ne güzel sunmak, öğrenciyi nasıl dersin içine katmak! boşuna dünyanın en kaliteli üniversitelerinden biri değil. programlamaya ilgi duyan herkesin ilk işi bu dersi almak ve ödevlerini yapmak olmalı. öğrenmemeniz mümkün değil, adam resmen bilgiyi çiviyle kafanıza çakıyor.
 • edx üzerinden alınabilen ders, istenirse 90 dolara sertifika da alınabiliyor. her haftanın konuları kapsayan üstüne biraz araştırmayla kendinizin öğrenmesi gerektiği şeyleri içeren problem setleri* var. daha sonrasında bunları yükleyerek notunuzu alabiliyorsunuz.
 • videolarını sırf zevk olsun diye izlediğim, çalışırken bile kulaklıkla arka planda dinlediğim ders. david j. malan'dan daha akıcı ders anlatabilen birini görmedim.
 • problem set'lerinin çözümü ve yardımlaşma için türkiye ayağının kurulması gereken ders.
 • yaklasik 1 ay once 2017 sezonu acilmis olan ders. youtube kanali na buradan ulasabilirsiniz. cs50 lectures 2017 oynatma listesinden sirasiyla dersleri izliyorum.

  programlama merakim sebebiyle, 34 yasinda bu yola hafiften girmis bulunmaktayim. bu dersler ise bulunmaz nimet degerinde.

  ingilizce bilmeyenlere ise tavsiyem, computer science alaninda bilgi sahibi olmak ve devaminda programlama dili kullanmak istiyorsaniz once ingilizceyi halletmeniz. en azindan intermediate seviyede ingilizce bilmeniz, programlamada cok daha hizli yol almaniz icin temel gereksinim.
 • an itibariyle dersleri herkese açık bir şekilde harvard üniversitesinde verilen computer science dersi. isteyen girip harvard’da derse girip dersi canlı izleyebiliyor. ayrıca youtube üzerinden de canlı yayınlanacak. ah orda olmak vardı şimdi. *
 • ingilizcesi iyi olmayanlar için çizgi-tagem'in çevirileri de mevcut.

  http://www.cizgi-tagem.org/…-science-cs50-lectures/ adresinden erişilebilir. helva için tüm malzemeler var aslında ama işte biz biri yapsın da yesek diye bakıyoruz.