şükela:  tümü | bugün
  • hepiniz, tüm sözlük yazarları "haklının yanındayız, bu işin sağı solu yok" diyorsunuz, fakat hiç bir sözlük yazarı bu konu hakkında bir şey yazmamış. araştırdım, bütün kelimelerle denedim yok! ekşi sözlükte hak hukuk bilen insan kalmamış efenim...

konumuz counter strike oyunundaki teröristlere yapılan büyük haksızlık. biliyorsunuz bu oyunda iki grup var, birisi teröristler, diğeri de bunları alt etmek isteyen counter grubu. bu counter grubunun yandaş olduğunu düşünüyorum. evet, oyun yapımcıları bu counter grubuna peşkeş çekiyorlar. nasıl mı?

örneğin, counter grubunda 1 kişi kaldı diyelim, pusuya yatmış saklanıyor malak malak bekliyor. teröristler bombayı taa uzaklara kurdu diyelim. yani counter grubundaki herifin bombadan falan haberi olamayacak kadar uzakta. bu counter grubundaki malakın bombadan falan haberi olmamasına rağmen bir anda oyun bu counter grubuna "bomba kuruldu 40 saniyen var" diyor.

ulan şerefsiz, adi oyun yapımcıları. o counter grubundakinin bomba kurulduğundan, onu imha etmesi gerektiğinden haberi bile yoktu. siz bu şekilde o adama spoiler verdiniz ve o adam koşup bombayı çözdü.

o çözülen bombalar yüzünden teröristler para kazanamıyor. o teröristlerin de dağın tepesinde çoluğu çocuğu var. onlara ekmek götürecekler. köpeklerine mama alacaklar. dağın tepesinde de olsa evin suyu var kirası var. yazıklar olsun sizlere.

bu teröristlerin haklarının ödenmesini istiyorum. teröristler bombayı kurduklarında counter grubuna özel olarak haber verilmemesini istiyorum. tüm teröristlerin tazminat hakkı olduğunu düşünüyorum ve sözlükteki avukatların bu konuda ücretsiz yardımcı olacaklarına eminim. (sadece vekalet ücreti ödenir muhtemelen.)

bitti mi? tabii ki hayır.

bazı bölümlerde bomba yoktur efenim. teröristler bomba kurup orayı patlatmak yerine, çok saygın 3-4 tane adam kaçırırlar. onları saklarlar. fidye falan muhabbeti. counterlarda bu adamları kurtarmaya çalışır.

örneğin counter takımı bu rehineleri kurtarırken asla terörist grubuna "rehineler kaçırılıyor" falan diye haber gitmez. teröristler yenilir. işte bu oyunun yapımcısı olan valve grubu böyle peşkeş çekiyor. şerefsiz, adi herifler. o teröristlerin çocuklarının hakları omuzlarınızdan inmesin. oyunda bi tane onuru olan bir savcı olsa da bunlara bir dava açsa. söyleyeceklerim bunlardan ibarettir efenim.

bu konuya dikkat çekmek için 10 haziran günü de_dust2'de b2'ye giden yolda toplanacağız. hepinizi bekliyoruz. #counterlarabombahaberiverilmesin
  • dust 2'de teröristlerin daha avantajlı olmasıyla ödeşmiş adaletsizliktir. bakın assault demedim bile.
  • olmayan adaletsizlik.

counter m4a1'i 3100 dolara alırken terörist ak47'yi 2500 dolara alıyor. taraflardan biri alabileceği en iyi riffler silaha 3.100 dolara bayılırken diğeri alabileceği en iyi riffler silaha 2500 dolar bayılıyor.

yine aynı şekilde terörler galil'e 2000 dolar vererek sahip olabiliyorken, ct muadil silah olan famas'a 2250 dolar vererek sahip oluyor.

teröristler beleş bombayı alıp koşup kuruyor. bu ct kardeşim ise bombayı daha kolay çözebilmek için aldığı defuse kit'e ekstra para ödüyor.

adaletten bahsedenler bunları hiç konuşmuyor.

zaten adam a tarafına kurulmuş bombaya b side'dan çıkıp yetişene kadar kan ter içinde kalıyor. bir zahmet bu gariban kardeşime bomba kuruldu haberi verilsin.

edit: işbu entry cs 1.6 silah fiyatları baz alınarak girilmiştir.