şükela:  tümü | bugün
 • -ilgili tartışmalar (bkz: cska moskova) başlığında da yapılıyor ama bence böyle bir başlık açarak futbol takımından ayrı olarak entry'ler girilebilir-

  tanım yapmak gerekirse, norilsk nickel firmasının sahibi olduğu ve avrupa'nın en yüksek bütçeye sahip olan takımı. bu bütçe doğrultusunda, avrupa'da son yıllarda daima zirveye oynamışlardır. euroleague'de grup aşamasında elendikleri 2010-11 sezonu haricinde 2002'den bu yana sürekli finalfour yapmayı başarmışlar ve vtb'de de kurulduğundan beri 6 şampiyonluk-1 final oynamışlardır.

  '92den bu yana tüm rusya şampiyonluklarını elinde bulunduran takım, euroleague'de son iki şampiyonluğunu 2006 ve 2008 yıllarında elde etti. son dönemde genellikle miloş teodosic in kötü oynadığı final maçlarını kaybettiler, bu yıl euroleague'in en etkili oyuncusu nando de colo nun liderliğinde yine grup aşamasını en iyi geçiren iki takımdan biri oldular.

  cska, euroleague final four 2016 yarı finalinde cuma günü loko kuban'la karşılaşacak.
 • vtb'de istikrarı bozmayan takım, final serisinde unics kazan ı 3-1'le geçerek şampiyon oldular, böylece vtb'de finallerin seri olarak oynandığı son dört yılda da şampiyon oldular -ki sadece iki maç kaybettiler dört finalde- ayrıca ilk kez bir sezonu hem euroleague, hem vtb şampiyonu olarak tamamladılar. -2008'de de öyleydi ama vtb'nin ilk sezonuydu ve sadece üç maç oynandı-
 • uzunlar yeterince süper değil. yine de euroleage en büyük favorisidir.
 • euroleague'i her sezon lider tamamlayıp ne hikmetse ff ilk turunda eline alıyor istikrarlı biçimde...

  tam bir tavşan atlet amk!
 • başındaki itoudis olduğu sürece her zaman kaybetmeye mahkum takımdır. kazanmak için hakemlerden başka çareleri yok. tek bir örnek bile yeterli bunun için. bugün euroleague'i izleyip analiz eden birine sorsanız 'ligin en kötü ve en verimsiz sutoru kim?' diye, akla gelen ilk isim clyburn olur. ayrıca aynı clyburn topa el sokmak dışında savunma bilmeyen bir isimdir. bu takım, bu clyburn adlı oyuncuya bugün 17 tane hücumu emanet etti ve dahası bunun için 30 dakika sahada tuttu. işte ortaya çıkan sonuç da bu oldu.