• keşke hayatta da olsa dedirten, en yararlı tuş kombinasyonlarından biri..
  • bilgisayar dilinde özür dilemek.

http://ny-image3.etsy.com/…_fullxfull.120820671.jpg
  • hayat kurtarıcı tuş kombinasyonu.

diğer ctrl tuşu kombinasyonları ile birlikte çok basılmasından dolayı sol elin başparmağını yeniden şekillendiren güç.
  • ilk öğrendiğimde neredeyse ekrana sarılıp öpmemi sağlayan komut.
  • taparim undoya, bu tus kombinasyonu da bir cok windows programinda default olarak son isleminizi geri alacaktir.
  • hayata uyarlanması gereken kısayol.
  • geri alma şeysi. bilgisayarda yalnız.

az evvel, daha yeni. midem kazındı. acıkmıştım. bugün tatil günüm olmasına rağmen, işyerimin "lütfen işe gel perso. milyar dolarlarımız var ama sen gelmezsen valla billa batarız amına koyim lan" ısrarına dayanamayıp, zabağınan işe gittim, sonra da geldim. sonra bi sürü bok oldu, o sebep; akşam yine gittim, daha yeni geldim. yani köpek gibi açım. kalktım dolaba baktım. açım ama canım çok da bişi istemiyor anlatabiliyom mu? söylemesi ayıb, közlenmiş biber vardı dolapta, mis! dedim, ben bunu fena yerim. çıkardım dolaptan, dedim "lan azıcık da tuz ekeyim ki tadı olsun". bi çay bardağının altında olan tuzu, raftan alayım deriken, tamamen tuzla dolu olan bardak altı elimden kaydı ve tezgahın üstünde duran, dolaptan sevgiyle çıkardığım közlenmiş biberlerin üstüne hoyratça düştü. düşse yine iyi. düştü ve biberlerin olduğu tabağı kırdı manyak. lan kırsa yine iyi. kendisi de kırıldı amuğakodumunu. sonra, sonrası kötü. ortamda bir sessizlik. ardına "ananıskim" küfürü ve zihnin "ctrl+z"yi araması. "ya keşke gerçek hayatta da olsa" dileği değil bu. ciddi ciddi ellerim bu komuta uzandı. yokluğunda sevgilinin saçlarını aramak gibi. aradım, taradım lakin boşa çabalarmış, anladım. yoğumuş lan hayatın geri alma şeysi. yoğumuş.
  • şu olmasa, günde 350 kere intihar ederdim sanırım.
hesabın var mı? giriş yap