şükela:  tümü | bugün
 • giderek doğru olduğuna daha çok inandığım bir sav. geçen gün arabada beklerken kamyonet diye nitelendirebileceğim son model koca bir hummer durdu yakınımda, içinden sarıklı cübbeli bir adam ve kara çarşaflı iki kadın indi. madem modern hayatı reddediyorsun nimetlerinden de yararlanma, ya da gözümüze bu kadar sokma.. normal bir hadise, tarih tekerrürden ibaret. ingiltere desteği alan padişahın gerici şeyh sait'e para akıtması, şeyh sait'in de lüks içinde yaşamasına benzeyen bir durum.
 • cubbe, sarik, carsafin icine girince bir yerlerden paralar aktigindan kismen dogru onerme.
  * *
 • din somuruculerden para kazanma hayalleri kuran ticari zake urunu. asli soyle olmaliydi;

  (bkz: cubbe sarik carsaf icinde iyi para var)
 • köktencilerin iktidar olduğu 2002 ya da 2003 yılından itibaren yükselişe geçen yeşil sermayenin sermayesine dolar katıp her bir türbanlı kadının altına jip çekilmesine vesile olmuş ve de türkiye nin yeşillenmesiyle doğru orantılı olarak gelişmiş durumdur.

  dağ taş artık yeşile boyandı ya ve her sokağa çıkışta türbanlıyı geçtim artık sürüler halinde kara çarşaflı, cübbeli ve hatta sarıklı yaşam formlarına rastlanmakta ya, insan ister istemez günümüzün ve belki gelecek yılların bu yeni kıyafet tarzının yayılımcı olmasından sebeple söz konusu kıyafetleri satış işine girmeyi ciddi ciddi düşünür olmuştur.

  şahsen ben paranın köktencilerin cebinde olduğunu düşünüyor ve onlara satmak üzere türban, çarşaf, cübbe ve sarık mağazası açacağım. baksanıza iktidarda onlara çalışıyor zaten. bu kadar dallanıp budaklanmaları zaten bu iktidar ile oldu ve korkarım ki, daha da sürecek gibi. bu süreçte de bir ekonomik güç olarak yeşil sermaye epey desteklenecek.

  lan hani bunlar imanlı idi. bakmayın öyle beş vakit namaz kılıp hacca veya camiye gidip kapandıklarına. akp ile cepleri para doldu bunların para. para ile imanın kimde olduğu belli olmaz hesabı yani.