şükela:  tümü | bugün soru sor
 • jet ski ile ortamlara akan, babasının ve cemaatin serveti sayesinde milyon dolarlık olmuş bir hocanın kendisine benzeyen bir başka şeyhi savunmasıdır.

  sonuçta, cübbeli de zırhlı mercedes tutkunu bir allah dostu (!) olarak islami jet sosyetenin ve cemiyet hayatının vazgeçilmez figürlerindendir.
 • kadınların olduğu denize girmek günahtır diyip kendi giren, pahalı saatlerin israf, günah olduğunu söyleyip pahalı saat takan, vallahi billahi tek bir günahım yok dedikten sonra kasedi çıkan güvenilmez ve yalancı bir şahsiyetin beyanıdır. hoca değildir, başka bir şeydir. atatürk bütün ömrünü türkiye'yi gavurlardan ve bunun gibi düşmanların kökünü kurutmak için harcadı ancak ne yazık ki bir 10 - 15 yıldır bunun gibi tipler gün yüzüne çıkmaya başladı ne hikmetse...
 • aynı bokun laciverti olduğu için tabi savunacak. savunmasında nasıl tatil yapsın orda bırda lüks otellerde falan. daha görmediklerimiz neleri vardır allah bilir
 • savunmayıp da takipçilerini uykusundan mı uyandırsaydı? ey ahali bu devletin diyanet işleri başkanlığı var, diyanete bağlı hocaları var, ilahiyat profesörleri var onların söylediklerini takip edin, açın kutsal kitabımız kuranı kerim'i okuyun, peygamberimizin hayatını araştırın, onu anlamaya çalışın, bu kendini alim sanan, hoca sanan şeyhlerin- şıhların peşinden koşmayın, onları mercedes sahibi yapmayın mı diyecekti? e o zaman nasıl beykoz'da üç katlı tripleks villasında oturup, mis kokan çam ormanlarına karşı masasında bulunan elli çeşit tabakla kahvaltı edecekti?
 • din tüccarları arası dayanışma örneği. malta adasında jet ski'ye binen, trilyonluk villada oturan cübbeli şarlatanından ne beklenir ki zaten?
  bizde torosa binsin demiyoruz ama 800 bin liralık araç nedir arkadaş? 100 bin liralık bir aracın neyi eksik? hangi ihtiyacını karşılamıyor? o kadar yardıma muhtaç müslüman varken böylesi bir lüks içinde yaşamak israf değil mi? peki israf haram değil mi? işte bu sahtekarların haramlar üzerine kurulu hayatını anlatan bir derleme: https://m.youtube.com/watch?v=_jbloqsoh30
 • yalnız savunmaya çalışırken verdiği örnek beni yardırmıştır. “en iyi deveyi seçmiyor muydu sahabe-i kiram?”
  yıllar geçse de zihniyet değişmiyor.
  (bkz: din işinde iyi para olması)
  edit:(bkz: şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler)
 • hala siyasal islamcılarla lüks, zenginlik kavgası yürütenleri gördükçe tebessüm ediyorum vallahi. onlar için fakirlik, yoksulluk kazandığı asgari ücretin yarısını cemaate, tarikata ya da islamcı partiye bağışlaması gereken topluluk için gerekli, olabilir bir şey. kendileri bu hayatın sefasını sürüp üzerinde tepindikleri yoksullara diğer tarafta cennet müjdesi veriyorlar.
 • cübbeli ahmet'in mercedes açıklaması diye başlık açıp yazmıştım.

  savunmasında, eleştiri yapanlara şerefsiz diyor.

  şerefsiz sensin. sahabe-i kiram devenin en iyisine biniyormuş. deve arap ülkelerinde doğal olarak yaşayan ve o şartlara uygun bir binek hayanı. milyonluk mercedes anadolu’nun doğal binek hayvanı mı?
  eleştirdiğimiz nokta, ülke krizdeyken israf yapılmasıdır. kafanız bunu almıyor mu?
 • oğlana bak 15 yaşımdan beri mercedes'e biniyorum demiş . teneke ne oğlum sana şahine mi bin diyorlar sanki , kavas hazretlerinin yanına passat çeksen çok mu sıkıntı olur ? havan batsın la!