şükela:  tümü | bugün
  • şeyh uçmaz mürit uçurur sözünün doğruluğunu kanıtlayan sofidir.

bir sofi, elinde hurmayla cübbeli ahmet'in yanına geliyor, hurmayı cübbeliye veriyor, cübbeli hurmayı ısırıyor, sonra sofiye veriyor, sofi hurmayı öpüp afiyetle yiyor.

midesi hassas olanlar izlemesin;
    https://streamable.com/znply
  • şeyh müridin ağzına verdi. ne izledim ben şimdi?

sığırın biri de sakalını elliyor. bu hacı hoca şeyh tayfası ne yapsa bunlara az, yeminle az.
  • sorsan allahtan başkasına kulluk etmediğini söyleyecek, sana da bu konuda tavsiye verecek sofi hareketi.
  • içki içine, akp’ye oy vermeyene, ramazanda su içene “kafir” derler. atatürk’ü sevene “putperest” derler. şimdi kim kafir? kim putperest? kim şirk koşuyor?

edit: gerçekten allah’a ve kitabına inanmış, hurafelere, hacılara, hocalara, rivayetlere inanmayan müslüman kardeşlerim oruc tutarken izlemeyin, midenizi bulandırmayın.

edit2: olası “akp ne alaka” diyerek mesaj atacak olanlara, ufak bir örnek bırakıyorum
    yine bir gün kafir ilan ediliyoruz
  • aklını birilerine kiraya veren dangalakların yapması normal olam hareket. iğrençsiniz sofiler.
  • sevgilimle bile kolay kolay yapmayacağım bir hareketi gerçekleştiren sofi.
    çok üst düzey 1 fantezi, tebrik ediyorum kendisini.
  • adama hurmayı verdikten sonra elini hızlıca çekmesi takdire şayan sanki elini köpekten kaçırıyor.. sonrada gençler neden deist oluyor.. bakın yemin ederim islam bu değil
  • (bkz: holy şirk)
  • ağızlarına ne verse afiyetle yer bunlar. ahh atatürk ahh bunları hep kesmeliydin.
  • "hangi çağda yaşıyoruz" sorusunu uzunca zamandır sormuyorum çünkü bu çağ "eskiyi çağırdığımız bir çağ"
    ayrıca bu evrede, inançlarla ilgili birtakım belirtilerin de ortaya çıktığı görülüyor. örneğin asansördeyseniz ve asansör camlıysa vay halinize, sizi gören gözler başınıza bela, ölü gömme eylemlerine gelince geçenlerde bir adam eşiniz soğumadan ilişkiye girilebilir dedi. bu çağda tek tip kıyafet daha çok ön planda, dar kot, tayt, saçın açık kapalı olması fark etmez üzerine tunik, uzun gömlek giyilmesi birinci sırada.
    insanların entelektüel hayatlarıyla ilgili birtakım sanat eserlerini tiktok ile yapmaya başlamaları ise ortak nokta.

yeni eski çağın hurmasının başına gelenler.