şükela:  tümü | bugün
 • skandal falan değildir.

  ülke bunlar gibilere yardım ettiği, elini eteğini öptüğü, uğruna gözyaşı döktüğü sürece bunların yaptığı her şey müstahak.

  adamlar hoca efendilerini orijinal bal-kaymak ile besliyor.
  bunlara yardım edenler ise ''açız diye ağlıyor''.
  bu ülkede din ile ilgili yapılan hiçbir şey skandal değildir.
 • bu anlattığı şeyler islam diniyle alakalı şeyler değil..
  bu baya bildiğin uydurmasyon başka bir din..
  bu kılıksız da son peygamberi olsa gerek.. :)
  kamera şakası olsa sonunda gülerdik..
  (bkz: gülmedi)
 • ülke gerçeklerinden bir kuple. bu ülke insanına allah de ağzından ekmeğini, elinden parasını, altından arabasını, kolundan çoluğunu çocuğunu al, üstüne bir de anam babam yoluna feda olsun çeker. neden? çünkü kendisi allah'ı kendi kendine bilmekten kırk güneş yılı kadar uzakta ve senin ise sakalın var ve sen allah dedin.

  ondan sonra bu ülke insanına cahil deyince sen elitist oluyorsun, kendini beğenmiş oluyorsun. bu sakalından tuvalet fırçası yapılası tipler ise o cahilleri kucaklarına oturtup kanırtarak varlarını yoklarını sömürmeye ve köşe olmaya devam ettikleri müddetçe halkın sevgilisi oluyorlar, sen halk düşmanı olduğunla kalıyorsun.

  alanınız da, vereniniz de, er ya da geç pisliğinizde boğulmaya mahkumsunuz.
 • ben bu adamdan çok bunlara inanıp alanlara kızıyorum. arkadaş beyninizi peynir ekmekle mi yediniz? arz-talep meselesi, var ki inanan bunlar satışını yapıyor. sömürsün arkadaş, inanıp alan varsa sonuna kadar sömürsün. hakediyorlar.
 • dinci = bipolar bozukluk

  yalnız kabul edelim adamlarda sağlam fantezi var (bkz: deri pantolon giymiş üstü çıplak adamlar). bizimkiler de işte hemşire kıyafeti , temizlikçi kıyafeti felan ...

  (bkz: sümük-ü şerif)
 • cübbeli için rutin bir pisliktir.buna gelene kadar deflarca allah ve resulune iftira atıp hatta bunu ticaretine alet etmiştir ve herseferinde sıkıştığında kıvırıp kurtarmak için başka insanlara da iftira atmıştır
 • bu herife tapan tanıdığım var, şu başlığı ve yazılanları görse cinnet geçirir, ekşisözlüğün ofisine gider herkesi doğrar. öyle de tapıyorlar işte. sonra sen bu şeytanın askerlerine "müslüman" diyorsun.
 • niye skandal olduğunu anlayamadığım video. adam ticaretinde, işinde gücünde. bulmuş o kadar kerizi küsküyü verdikçe veriyor. e bunlara inanan beyinsizler niye yaratılıyor? işte cübbeli gibiler doysun diye. ben olsam fadılla buna fahri doktora verir, boğaziçi üniversitesi'nde hoca yaparım.
 • aradığımız skandal-ı şerife şu anda ulaştıramayan video.

  nedendir bilmiyorum bu zat ile ilgili her gördüğüm başlıkta aklıma şu dua düşer:

  --- spoiler ---
  "allahım inşallah tez zamanda depremler olur, zelzelelere karışırız. yer gök bir olur, dağlar denizlere kavuşur, inşallah çaresizlik içinde kalırız allahım. atlar sokakları basar, yürüyecek yol bulamayız çukurlara düşeriz, warlocklar evimizin içine kadar girerler, istila ederler. allahım tiz zamanda amin yarabbim!"
  --- spoiler ---

  edit: link
 • burada birbiriyle çelişen o kadar malca insan görüyoruz ki... ilk çelişen zaten cübbeli. video da çok açık inkar ediyor söylediğini. büyük ihtimalle kendi cemaatine değil de televizyon ekranında konuştuğu için geri vites yapıyor ama biliyor ki haklı. neden çünkü buhari denen sapık islamiyeti fitne, fesat ve her türlü yalan yanlış hurafeye boğmuş. ama cübbeli bu durumda o kadar da haksız değil çünkü adam sünni. yani kaynak olarak sadece kuran'ı değil peygamberin davranışlarını da referans alan bir mezhebin bir ferdi. dolayısıyla yüzyıllardır kabul edilmiş bir hadis kaynağını görmezden gelemiyorlar zira en kapsamlı ve gerçekliğe en yakın eser buhari'nin yazdığı...

  buraya kadar vaziyet çok güzel, diyebiliriz ki aslında demek biz hadisleri değil kuranı referans alsak sümük-ü şeriften, peygamberin pedofili olma ihtimalinden, ne bileyim oruçluyken karısının dilini emdiğinden falan dem vuran sapıkça hadisleri ve bunların geçtiği kaynakları inkar edebiliriz... yarrak ederiz afedersin. daha evvel de yazdım sözlükte; sikinin ucu bile bu hadis kitaplarına göre kesiliyor. abdesti, namazı, orucu ve daha nice kuralı bu köhne hadis kitaplarına göre yaşıyorsun sevgili müslüman. kuran namaz için yatcan kalkcan, şu kadar domalıp şu kelimeleri söyleyeceksin demiyor en basitinden.

  tamam, bir çılgınlık ettik reform yaptık islamiyette. hadis kitapları ve peygamberden yüzlerce yıl sonra yaşamış cühela din alimlerini sahneden sildik ve her hadiseyi kuran'a bağladık. bence yine olmaz. çünkü kuran da aşırı tartışmalı. kadınlar kabul edecek mi erkeğin şahitliğinden daha düşük seviyeli tanıklık statüsünü ya da hırsızlık yapanın cezası kolların bacakları çaprazlama kesilmesi mi olacak?

  açıkçası toplum olarak götüz. neden çünkü işimize geldiği gibi, oturmuş düzenimize halel gelmesin diye kasıyoruz. bak mesela dinciler çok inandıkları dini eğip bükerek adeta onu değiştirerek yaşıyorlar. kuranda yazmayan sünnet olma eylemini buhari'nin hadis kitabında yazdığı için toplumsal bir zorunluluk haline getiriyorlar ama sümük-ü şerif'e gelince auvvv. bu çarpıklıkla mücadele eden atatürk de bence bunlardan farksız değil. meclisi cuma namazı çıkışında koçla kurbanla aç, türkiye devletinin dini islamdır diye anayasaya madde koy, sonra "gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla falan filan" diye laf sok...

  herkes mal amk.