• burada birbiriyle çelişen o kadar malca insan görüyoruz ki... ilk çelişen zaten cübbeli. video da çok açık inkar ediyor söylediğini. büyük ihtimalle kendi cemaatine değil de televizyon ekranında konuştuğu için geri vites yapıyor ama biliyor ki haklı. neden çünkü buhari denen sapık islamiyeti fitne, fesat ve her türlü yalan yanlış hurafeye boğmuş. ama cübbeli bu durumda o kadar da haksız değil çünkü adam sünni. yani kaynak olarak sadece kuran'ı değil peygamberin davranışlarını da referans alan bir mezhebin bir ferdi. dolayısıyla yüzyıllardır kabul edilmiş bir hadis kaynağını görmezden gelemiyorlar zira en kapsamlı ve gerçekliğe en yakın eser buhari'nin yazdığı...

buraya kadar vaziyet çok güzel, diyebiliriz ki aslında demek biz hadisleri değil kuranı referans alsak sümük-ü şeriften, peygamberin pedofili olma ihtimalinden, ne bileyim oruçluyken karısının dilini emdiğinden falan dem vuran sapıkça hadisleri ve bunların geçtiği kaynakları inkar edebiliriz... yarrak ederiz afedersin. daha evvel de yazdım sözlükte; sikinin ucu bile bu hadis kitaplarına göre kesiliyor. abdesti, namazı, orucu ve daha nice kuralı bu köhne hadis kitaplarına göre yaşıyorsun sevgili müslüman. kuran namaz için yatcan kalkcan, şu kadar domalıp şu kelimeleri söyleyeceksin demiyor en basitinden.

tamam, bir çılgınlık ettik reform yaptık islamiyette. hadis kitapları ve peygamberden yüzlerce yıl sonra yaşamış cühela din alimlerini sahneden sildik ve her hadiseyi kuran'a bağladık. bence yine olmaz. çünkü kuran da aşırı tartışmalı. kadınlar kabul edecek mi erkeğin şahitliğinden daha düşük seviyeli tanıklık statüsünü ya da hırsızlık yapanın cezası kolların bacakları çaprazlama kesilmesi mi olacak?

açıkçası toplum olarak götüz. neden çünkü işimize geldiği gibi, oturmuş düzenimize halel gelmesin diye kasıyoruz. bak mesela dinciler çok inandıkları dini eğip bükerek adeta onu değiştirerek yaşıyorlar. kuranda yazmayan sünnet olma eylemini buhari'nin hadis kitabında yazdığı için toplumsal bir zorunluluk haline getiriyorlar ama sümük-ü şerif'e gelince auvvv. bu çarpıklıkla mücadele eden atatürk de bence bunlardan farksız değil. meclisi cuma namazı çıkışında koçla kurbanla aç, türkiye devletinin dini islamdır diye anayasaya madde koy, sonra "gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla falan filan" diye laf sok...

herkes mal amk.
  • skandal falan değildir.

ülke bunlar gibilere yardım ettiği, elini eteğini öptüğü, uğruna gözyaşı döktüğü sürece bunların yaptığı her şey müstahak.

adamlar hoca efendilerini orijinal bal-kaymak ile besliyor.
    bunlara yardım edenler ise ''açız diye ağlıyor''.
    bu ülkede din ile ilgili yapılan hiçbir şey skandal değildir.
  • dinci = bipolar bozukluk

yalnız kabul edelim adamlarda sağlam fantezi var (bkz: deri pantolon giymiş üstü çıplak adamlar). bizimkiler de işte hemşire kıyafeti , temizlikçi kıyafeti felan ...

(bkz: sümük-ü şerif)
  • ülke gerçeklerinden bir kuple. bu ülke insanına allah de ağzından ekmeğini, elinden parasını, altından arabasını, kolundan çoluğunu çocuğunu al, üstüne bir de anam babam yoluna feda olsun çeker. neden? çünkü kendisi allah'ı kendi kendine bilmekten kırk güneş yılı kadar uzakta ve senin ise sakalın var ve sen allah dedin.

ondan sonra bu ülke insanına cahil deyince sen elitist oluyorsun, kendini beğenmiş oluyorsun. bu sakalından tuvalet fırçası yapılası tipler ise o cahilleri kucaklarına oturtup kanırtarak varlarını yoklarını sömürmeye ve köşe olmaya devam ettikleri müddetçe halkın sevgilisi oluyorlar, sen halk düşmanı olduğunla kalıyorsun.

alanınız da, vereniniz de, er ya da geç pisliğinizde boğulmaya mahkumsunuz.
  • niye skandal olduğunu anlayamadığım video. adam ticaretinde, işinde gücünde. bulmuş o kadar kerizi küsküyü verdikçe veriyor. e bunlara inanan beyinsizler niye yaratılıyor? işte cübbeli gibiler doysun diye. ben olsam fadılla buna fahri doktora verir, boğaziçi üniversitesi'nde hoca yaparım.
  • cübbeli için rutin bir pisliktir.buna gelene kadar deflarca allah ve resulune iftira atıp hatta bunu ticaretine alet etmiştir ve herseferinde sıkıştığında kıvırıp kurtarmak için başka insanlara da iftira atmıştır
  • skandaldan cok spikerin tavrina sasirdigim durum.

"killa tuyle halkin gozunu boyayan", "tarikatci yobaz"

bunlari spiker cubbeli icin dedi.ulusal kanal mi diye logoyu arayip durdum videoda.kuranla yuzlesme olunca programin adi killandim amk. turan dursun kitaplari mi tartisiliyor acaba.bilenler yesillendirebilir.
  • bu anlattığı şeyler islam diniyle alakalı şeyler değil..
    bu baya bildiğin uydurmasyon başka bir din..
    bu kılıksız da son peygamberi olsa gerek.. :)
    kamera şakası olsa sonunda gülerdik..
    (bkz: gülmedi)
  • ben bu adamdan çok bunlara inanıp alanlara kızıyorum. arkadaş beyninizi peynir ekmekle mi yediniz? arz-talep meselesi, var ki inanan bunlar satışını yapıyor. sömürsün arkadaş, inanıp alan varsa sonuna kadar sömürsün. hakediyorlar.
  • ben de skandal deyince bir an heyecanlandım zamazingo çıkacak diye *

oğlum siz bunlara neden şaşırıyorsunuz ki hala? bu ve bu gibi adamlar sapkın görüşlere sahip insanlar. bunlar sohbet salonunun ortasına sıçsa, müritleri gelip kaşık kaşık yese şaşırmam ben. ama çok gülerim bak orası ayrı.
hesabın var mı? giriş yap