şükela:  tümü | bugün
 • caner taslaman ve ebubekir sifil arasında gerçekleşen tartışmayı yorumlayan cübbeli'nin, caner taslaman'a yaptığı öneri.

  "enam-145: de ki: “bana vahyedilende, leş veya akan kan veya iğrenç bir şey olan domuz eti ya da üzerinde allah'tan başka bir ismin anıldığı günahkârca bir kurban dışında, yenmesi yasak olan hiçbir şey bulamıyorum."
  ayetini okuyup "kur'andan başka vahiy yoksa bu ayet doğrultusunda sen de bok ye!" demiştir. video

  oldukça yerinde bir öneridir. gelenekselcilik ile ehli kur'ancılık arasında gidip gelenler için de meseleyi daha net bir hale sokmuştur. şöyle ki: hadisleri kabul ettiğinizde "deve sidiği iç!", reddettiğinizde "bok ye!" deniliyor; ikisinde de makul bir cevap veremiyorsunuz.
 • kendisiyle biraz çeliştiğini gösterir şöyle ki hocaefendi, dışkının mis kokabilecek bir şey olduğuna bütün gönlüyle iman eden biridir. dışkı mis kokan bir şeyse önce bi sen ye de sonra biz bakarız demezler mi adama? linkini verdiğim videoda sahabenin, peygamber'in idrarını içtiğini de güzelce anlatıyor. e sümüğün bereket getirdiğini de bas bas bağırıyorsun. bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu demezler mi adama hacı abi? gerçi tümden hakkını yemeyelim, dışkı yiyin iyidir ya da dışkı yenir falan dememiş, hepi topu bok mis kokar, toprak onu yutar demiş :)))
 • nasıl bir din nasıl bir diyanet bu arkadaş?
  resmen işemeli sıçmalı.

  eksiksiz tastamam olduğu iddia edilen kitabı tek yol gösterici kabul edersen yolun sonu bok yemeye çıkıyormuş.
  yok o eksiktir anca bunlarla tamamlanır diyenlere uyarsan da yolun sonu sidik içmeye çıkıyor.