şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil islam yorumcularından.

rum celalettin
  • sanıyorum kendisi şii ve ortalıkta gezen yalan sünnetlere takık durumda.
    şuraya facebook sayfasını da koyalım. en azından belki az sayıda da olsa birilerini işin özünü okumaya iteceğinden hoşuma gitti. gerçi bence en büyük çelişkisi kitaba bakarsan mezhep olayının olmayacağını da görmek olmalı.
  • daha çok kişi tarafından tanınması gereken müslüman. bana göre " ali imran-92: sevdiğiniz şeylerden (allah yolunda) harcamadıkça, gerçek iyiliğe asla erişemezsiniz. her ne harcarsanız allah onu hakkıyla bilir." ayetini kendine şiar edinip insanları yardımlaşmaya çağıran güzel insan. derdi müslüman olmayanlardan daha çok, kendi deyimiyle " dinden para kazanan din tüccarları " olan nadir rastlanacak gerçek anlamda bir mücahit.

hem çelişkili hadisleri anlatması hem de piyasadaki hoca geçinen zerzevat ın din ticaretini videolarına almasıyla da güzel işler yapmaktadır. bunun yanı sıra şu soğuk kış günlerinde evsizlere battaniye, bot vs. alıp dağıtmaktadır. yaz ya da kış farketmeden de yine evsizler için kumanya hazırlayıp akşamları sokak sokak gezerek dağıtmaktadır. ihtiyacı olanlara elinden geldiğince yardım eden bu abimiz bana göre daha çok kişi taradından tanınırsa islam içinde daha iyi olacak kanaatindeyim.

kendisi hakkında övgü dolu daha çok şey yazardım ama facebook tan kendiniz takip etmenizi tavsiye ederim.

son olarak; güzel abicim herşey iyi güzel de bazen kendini kaybedip hakarete varan sözler sarfediyorsun din tacirlerine karşı. onlar allah'ın da yasin suresi 21. ayetinde belirttiği gibi

(yasin-21: sizden hiç bir ücret istemeyenlere uyun. onlar, hidayete erdirilmişlerdir)

zaten hidayete erdirilmemiş kimseler. sen her ne kadar haklı olsan da bir müslümana, özellikle de halka hitap eden bir müslümana bı tarz ifadeler yakışmaz.

bu arada gerçek ismi de mahmut elgörmüş bu abimizin