• cube escape serisi, rusty lake'in rusty lake dünyasını tanıtan ilk oyun serisi.

twin peaks dizisinden büyük ölçüde esinlenen dizinin gerçek anlamda doğrusal bir düzeni yoktur, ancak çoğunlukla cinayet masası dedektifi dale vandermeer'i bir kadının ölümünü araştırırken ve kendisini rusty lake'in gizemli dünyasında bulurken izler.

- - - - -

edit: ben hepsini bitirdim ve en çok seasons, birthday ve the cave'i beğendim. kaçış ve gerilim oyunları sevenler için tavsiye ederim.
    sırasıyla oynamak isteyenler için:

1. cube escape: the lake
    2. cube escape: seasons
    3. cube escape: arles
    4. cube escape: harvey’s box
    5. cube escape: case 23
    6. cube escape: the mill
    7. cube escape: birthday
    8. cube escape: theatre
    9. cube escape: the cave
    10. cube escape: paradox
  • (bkz: #78863025)
  • rusty lake adlı oyun sitesinin yaptığı odadan kaçış temalı oyun serisidir.
    ama diğer klasik o tarz oyunlardan farklidir bence.bağımlılık yapabilir.hikayede hala anlayamadığım ve çözemediğim gizemli kısımlar vardi.birkaç defa oynadım hatta tam anlamak için.sonuç güzel oyun serisi.
  • mükemmel oyun serisi gerçi oyun demek çok ayıp olur kendisine adeta bir sanat eseridir efendim....
  • internetteki bedava oyunlarını oynamış bir adam olarak bu oyun kesinlikle kafanızı çok yormanız gereken bir oyun. tüm oyunlarında ayrı bir bulmaca mekaniklerini getirerek sıkmamayı başarmış ve bulmaca oyunlarına bağlılığımı sağlamlaştırmıştır. o kadar ki oynadığınızda anlamadığınız hikayesi tüm oyunlarla birbirine bağlı ilerliyor.

oyun klasik bulmaca oyunlarının aksine envanteri alt sekmeye değil de yan sekmeye koymuş, bunun nedeni muhtemelen ekranın küp gibi gözükmesini sağlamaktı. yan sekmedeki küpe benzer kutucuklara eşyalar gelerek oyunda kullanmamızı sağlıyor. bulmacalar da temaya göre şekilleniyor, örneğin cube escape: arles adlı oyunda van gogh u temel alıyor ve ona göre bir tema şekilleniyor.

müzikleri oyunun temasına uygun olarak yapmışlar ve gayet de güzel olmuş. çizimleri ise baştan aşağı özgün ve yaratıcı.

sitesindeki tüm oyunlarını oynamama rağmen hikayesel olarak en çok etkilendiğim cube escape: birthday ve theatre idi.

tüm bulmaca severlerin ve kafa yormayı sevenler için on numara bir oyun, bir girip bakın isterseniz.

aha bu da sitesi
  • kaçış oyunları oynamaya bayılan bür insan olarak şunu soylemek isterim ki açık ara oynadıgım en iyi kaçıs oyunudur. özellikle hikayelerin baglantılı olması ve diğer bölümlerden tanıdık nesneler görmek beni oyunun içine çeken özellikleridir. --- spoiler ---

sesasonsta kızın intihar etmesi, duvarında asılı çerçevedeki resmin theatre'de barda oturan adamın cebinden çıkması.
    ayrıyeten adam kendini vuduktan sonra zihninin içinden kızın resminin parçalarını toparlayıp tamamlıyoruz. resim tamamlandıgında, sahnedeki kız da aynı resmin içinde adamdan sonra intihar ediyor. kız intihar edince adamın cesedi bardan kayboluyor.
    --- spoiler ---
  • müthiş bir oyun serisi.
  • çok güzel bir puzzle oyunu. hikayesi, hikaye anlatımı, çizimleri ve atmosferiyle kendine has bir tarz oluşturabilmiş bir oyun olmuş. gerilimi de gayet tadında. bulmacalar bazen, çok zorlama gibi olsa da, oldukça etkileyici, oynadıktan uzun süreler sonra bile unutamayacağınız, iz bırakan bir yapım olmuş.
  • birkaç ay önce, coronavirüse yakalandığım dönem, can sıkıntısından başladığım ve bitirdiğim oyun serisi. en uğraştığım bölüm 2. bölüm* oldu. tüm bölümler çok iyi. en beğendiğim diyebileceğim bir bölüm yok, seçemiyorum. 7. bölümden* sonra daha bir heyecanlı olmaya başlıyor.

tanım: rusty lake‘in bir oyun serisi. konusu bir dedektif olan dale vandermeer‘in laura vanderboom adındaki kadının ortadan kaybolmasını araştırması diyebiliriz.

edit: imla
  • en zor bölümü kesinlikle the cave olan muhteşem, hikayesi olan ücretsiz bir oyun serisi.
hesabın var mı? giriş yap