şükela:  tümü | bugün
  • battaniyemi de yanıma alıp, gece gece yaptığım eylemdir. her kıtırtıda biraz daha derinlere dalıp, garip düşüncelerde kayboluyorum.
  • salatayı dene kıtırtısı daha iyi olur.. dolayısıyla daha derine inebilirsin
  • çubuk kraker bir ritme göre ısırıldığında cevap bulmak daha da kolaylaşabilir.
  • almanya'da paketi 50 cent, türkiye'd ki fiyatın 3 katı... pardon 4 oldu
  • "pause" anları var hayatın çubuk kraker yerken gelen de o. gözler bir noktaya kitlenir, ağız artık düşünmeden makina gibi krakerleri yemeye başlar ve kafada yolculuk başlar. ben dün anladım bu gibi anların hayatın "pause" anları olarak adlandırabileceğimi. mfö konserindeydim, telefonum uçak modundaydı. yanımdaki arkadaşıma mesajlar yağmaya başladı, bombaların haberini aldık. hemen telefonumu açtım, ailemle, en hakiki dostumla, yani hayatımdaki en önemli insanlarla konuştum. telefonlardan sonra bir an geldi. gözlerim artık mfö'yü görmüyordu, kulağım hangi şarkı olduğunu ayırt edemiyordu, ölen insanlar vardı! kafam onlara üzülmeyi dahi akıl edemiyordu, donuk bir korku vardı içimde. ölmek bu kadar kolaydıysa gerçekten hayatın anlamı neydi? orada ölenler hayatlarına anlam verebilecek ne yapabilmişlerdi ölmeden. ben ölmeden evvel hayatıma anlam verebilecek bir şeyi yapabilmiş olabilecek miydim? bu sefer de kurtuldum ama belki yarın ölenlerden biri de ben mi olacaktım?
    pause anları var hayatın. kraker yerken gelebilir, mfö konserinde gelebilir, okulda sıkıcı bir derste, gece bir kabustan uyandığında gelebilir.
    ya da gerçek bir kabusun içinde yaşarken, bir konserde gelip seni bulabilir...
  • birayla iyi oluyor.

çok eskilerden bi arkadaşım alıştırdı.

çubuk kraker,bira,hayatın anlamı.
  • tek olmadığımı öğrenmek gerçekten sevindirici. bu durum bende genelde vize ve final haftaları oluyor. sınavlara çalışırken bira ve ya kahve önümde de çubuk kraker oluyor. ara ara dalıp hayatın anlamını sorgulayıp kitleniyorum. ciddi anlamda geleceğim hakkında endişe duyuyorum. ne bok yiyeceğimi bilmiyorum sözlük.
  • felsefenin özüdür.

herkes az da olsa çubuk kraker yiyerek hayatın anlamını düşünse bu ülke bu halde olmazdı.
  • (bkz: cubuk kraker yiyerek cubuk kraker yerken hayatin anlamini dusunenleri dusunmek)