şükela:  tümü | bugün
  • "sex? out. threesomes? done. orgies? passè" diyerek soze baslamis eylul 2004 sayisinda gq dergisi. efendim, su an manhattan'daki cool genc kizlarin ve delikanlilarin tercihleri bu "cuddle" yani "sarilma partileri"nden yanaymis. peki tam olarak neymis bu cuddle party hedesi? gq yazari john sellers ustun bir arastirmaci gazetecilik ornegi gosterip kendini feda ederek bu partilerden birine katilmis ve saat saat partinin nabzini tutarak okuyuculara bilgi vermis.

6 kiz ve 4 erkegin katilimi ile gerceklesen ornek partimizde, misafirler gelmeden once salonda gerekli duzenlemeler yapilmis: sehpalar, koltuklar bi kenara cekilmis, battaniyeler, puflar ve yastiklar ortaliga yerlestirilmis. misafirler geldigi zaman oncelikle yanlarinda getirdikleri "rahat" kiyafetlerini giymisler: bol bir t-shirt ve scooby doo desenli pijamalar... ayakkabilar ve coraplar cikartilip firlatilmis. partinin baslangicinda isinma egzersizi olarak herkes anaokulu tarzi yerde oturup bir cember olusturmus. "welcome circle" sirasinda deneyimli bir arkadas ortaya cikip partinin kurallarini tum katilimcilara hatirlatmis: "tabi ki sex yok. hah, cok gaza gelip birini opmek isterseniz oncelikle ondan izin almaniz gerekir. mumkun oldugu kadar bire bir oynasmalardan kacinin ve kimseye dislanmislik hissi yasatmayin. son olarak, ereksiyon yasayabilirsiniz, bundan utanmaniza, sikilmaniza gerek yok cunku gayet dogaldir..." gibi.

bir sonraki adim olarak sampanyalar acilmis ama ne hikmetse cogu katilimci sicak bir fincan cay icmeyi tercih etmis. (yazarimiz ecstasy kelimesini telaffuz etmekten kacinmis ama cuddle party ve hug pill arasindaki korelasyonun takdirini sanirim okuyuculara birakmak istemis.)

ilerleyen saatlerde yerlerde yuvarlanip, sarmas dolas muhabbet eden genclerimiz, parti sonrasinda tum negatif enerjilerini bosalttiklarini soyleyip birbirlerine tesekkur etmisler. yazarimiz ise yerde uzanip tam olarak kime sarildigini ve kimin ona dokundugunu bilmeden muhabbet etmeye calisirken, bir an once partinin bitmesi icin dua etmis ve tum enerjisini o an kusmamaya calismak icin harcamis. (eh abartsaydin be john...)

yazinin sonunda da, new yorkerlarin bu yeni trendini evinde uygulamak isteyecek kisileri dusunen gq dergisi, enrique iglesias'tan the way you touch me ve u2'dan hold me thrill me kiss me kill me gibi sarkilari iceren ornek bir playlist hazirlamis...
  • csı:ny'da "202-grand murder in central city" bölümünde işlenen enteresan oluşum. bakalım daha neler göreceğiz?
  • gectigimiz hafta hayatimda ilk kez deneyimledigim partidir. birbirini tanimayan 28 kisi, yoga salonu gibi tabir edebilecegimiz kucuk bir studyoda yaklasik olarak uc saat vakit gecirdik. ilk once, lider diye tabir edilen yasca buyuk bir hanimefendi cember olusturup oturmamizi soyledi. ardindan kendimizi tanittik ve neler hissettigimizi paylastik.
    grubun buyuk cogunlugu bunu ilk kez yaptigindan (ben dahil) ne kadar stresli oldugumuz,bu aktiviteden neler bekledigimizi anlattik. daha sonra isin icine rahatlatici muzikler ve dans girdi. ben ve benim gibi birkac kisi tek basina komik hareketlerle yapilan kabile dansina benzeyen figurler karsisinda neye ugradigimizi sasirip studyonun bir kosesinde agac gibi bekledik.
    ardindan lider hanimefendi yine kisa bir konusmayla neler yapacagimizi ve neler yapmamamiz gerektiginden bahsetti. yukarida da anlatildigi gibi seks kesinlikle yok ve hatta opusmek soz konusu bile degil. haliyle genital bolgelere de temas etmek yok fakat grup liderinin soyledigi bir diger onemli sey studyoda bulunan kisilerin kendi sinirlarini cizmesi ve ona gore hareket etmesiydi. yani olur da cinsel bir yaklasim olursa ya da ereksiyon haline gecme durumu ve bundan her iki taraf da rahatsiz olmuyorsa bunun engellenemeyecegini ve kisilerin buna kendilerinin karar vermesi gerektigini anlatti.
    tekrar kisa bir tanitim,dans ve sonrasinda hafif gozler kapali sekilde sana kimin dokundugunu bilmeden yapilan sirt,kol ve bacak masajlari ardindan asil seans basladi. once hepimiz ayaga kalkarak cember sekli olusturduk ve yine slow muzikler esliginde cemberin merkez noktasina dogru yuruyup bir anda kendimizi yerde bulduk. tabii ki turk kivrakligiyla kendimi cemberin ya da cuddle bolgesinin en disinda tutup tek temasimi benim yaslarimdaki genc bir kadinla normal sayilabilecek olculerde yaptim. genelde herkesin gozu kapaliydi fakat yine turk kivrakligiyla gozlerimi yarim acip etrafi kestigimde daha once de belirttigim gibi opusme ya da genital bolgelere dokunma disinda hersey vardi. birbirini oksayan insanlar, arkadan veya onden siki siki sarilanlar, kafasini bir digerinin gogsune ya da kalcasina koyup anin tadini cikaranlar ya da benim gibi cemberin disinda kalmayi tercih edip sadece el ele tutusanlar...
    yaklasik 15 dakikalik bir sure boyunca insanlar pozisyon degistirdiler, hic tanimadiklari insanlara dokundular, sarildilar , saclarini oksadilar kisacasi herkes keyif aliyordu.
    seans bittiginde tekrar cember olusturup bu aktivitenin bize ne kattigini tek cumle ile anlattiktan sonra hepimiz mutlu mesut ayrildik. daha dogrusu benim disimdakiler pek bir mutlu mesut ve manevi acidan doyuma ulasmis gibiydi fakat ben studyoyu terkederken yine kafamda deli sorularla ve bulamadigim cevaplarla evimin yolunu tuttum. tanimadigim birine dokunmak ki bu bir karsi cins ve cinsel acidan faydalanma durumuna da gecebilirdim fakat bu fikir biraz bize uzak gibi , garip boyle, kendimi tacizci hissetmesem bile turkiyede yetismis oldugumdan sanki tacizci diye suclanacagimi dusunerek pek bir o havaya giremedim. ne diyelim, artik onumuzdeki cuddle party'lere bakacagiz :)
  • ereksiyon serbestmiş? gruptan hikmet abi erekte halde penye pijamanın üstünden arkamıza yaslamışsa ne tepki vermemiz gerekiyor? dövebilir miyiz?