şükela:  tümü | bugün
 • bu albümü hep arabada dinledigimizden, aralarda geçen bütün diyalogları ezberlemiştim, aynı anda eşlik etmekle kalmayıp kardeşimle parodilerini falan yapardık. hey gidi.

  şimdi nerelerde kim bilir o kaset, ama "işlemiyor gibi bu saat" diye giden şarkıyı hiç unutmadım, tiki tak olsa gerek adı, yarım yamalak hala söylerim.
 • "hümeyra hümeyra nedir burcun hümeyra" şeklinde bir nakarata sahip bir de "civelek civelek civelek" diyerek daha da bir zenginleşmiş şarkı.. sunum yetiştirme çabası ve stresi altındayken yüz güldürüyor.. tavsiye edilir... dinledikten hemen sonra dile takılacağı, tüm gün hatırlanacağı, orda burda akla gelerek bağıra bağıra söylenilmek isteneceği garantidir. hele karşılaşılan bıkkınlık ve bezmişlik durumlarinda dillerden dökülmesiyle havayı değiştireceğini düşünmekteyim. bakıcaz artık..
 • 1987 yapımı erkin koray albümü. ilk baskıda kapak içinde "meyhanede..zaten hiç çıkmadı ki" yazar. bunu yazan da erkin koraydır. arabesk’in fırtınalar estirdiği bir dönemde tamamen maddi olarak rahatlama amaçlı yayınlanan bu albüm dönemin taverna furyasından da etkilenmiştir. bu albümü değersiz mi kılar bence hayır. dönemini yansıtır albüm sadece. ilk bakışta ismi ile ajdar şarkısı intibası bırakan bir giriş parçası ve müzik piyasasının üştüğü dar boğazı gösterse de bir erkin koray klasiği şaşkın’ı bu albümde görmek güzeldi. şarkı listesi için:

  01 çukulatam benim
  02 bilmem
  03 halimem
  04 çal gitarcı
  05 şaşkın
  06 na nay nom
  07 tik tak
  08 erkin koray meyhanede
 • bu albumdeki tik tak cok saglam parcadir. bakmayin albumun taverna havasinda olduguna... bi de cal gitarci var, o da siddetle tavsiye edilir...
 • ihtimalen müziği bir arap ezgisinden alınmış, kötü ötesi erkin koray şarkısı.

  belki de en kötü erkin koray şarkısı.

  baba söz yazmaya üşenmiş, kulağından uydurmuş resmen.

  aynı adı taşıyan albümde sadece çal gitarcım ve bilmem şarkıları kayda değerdir.

  albümün sonraki baskısında şarkılara bir de gitar cayırtıları eklenmiş, parçalar şahken şahbaz olmuştur.
 • erkin koray'ın meyhane de değil taverna hali.başkası çıkarmış olsa muhtemelen yerin dibine sokulacak "piyasa işi" albüm. içinde kayda değer bir iki şarkı var ki onlar bile erkin koray'ın ölü haline tekabül ediyor*. türkiye'nin en orijinal en iyi müzisyenlerinden biri olarak paradan mı can sıkıntısından mı hangi sebeple bu albümü yaptı kim bilir.

  bana göre albümün en iyisi