şükela:  tümü | bugün
1042 entry daha
  • severek izleyen bir fanı olarak beklentim abi selim'in ihanetinin artık çok daha uzamadan ortaya çıkması.. senaryo bu yönde ilerlemeli, uzadıkça keyifsiz hal alıyor zira..
  • ben bu diziyi yamac karakterinin konustugu sahneleri ileri sara sara youtube'dan izledim (zira kendisinin oyunculuguna pek katlanamiyorum, bilhassa sena karakteriyle olan diyaloglari en kotu iskenceden beter).

izledigim kismindan anladigim kadariyla filmin kotu adami idris kocovali isimli bir mafyatik pazarci. kendisi karisini aldatan, acimadan insan olduren, silah kacakciligi, haraccilik vs gibi isler yapan bir kanunsuz. bunun bir de kendisi gibi bir ailesi var (bana lafalympics'teki gercek kotuleri hatirlattilar).
    -hanimaga gibi takilan, otoriter olacagim derken ev halkina diktator olmus bir anne
    -kendi kardesini oldurten bir agabey
    -bes gunde tanidigi bir kiza babasinin mafya oldugunu soylemeden onunla evlenen, gercek gun yuzune ciktiginda da kizin bosanmasina izin vermeyen bir dallama
    -cesit cesit kotu ozelliklere sahip diger yan karakterler.. (otomobile bagladigi adami parcalara ayirmak, baska mafyalarin karisini cocugunu kacirmak, kuzeninin sevgilisini ayartmaya calismak vs)

bunlara karsi da anladigim kadariyla vartolu kod adli bir iyi karakterin mucadelesi anlatiliyor. surekli kotu karakterlerin bulundugu kocovali ailesi iyi karakter vartolu'ya karsi galip geliyor. bu bakimdan ozgun bir dizi oldugunu dusunuyorum. diziyi ilginc kilan da sanirim kotu olarak lansedilen karakterin aslinda dizinin iyi karakteri olmasi ve iyi olarak en basta one surulen karaktelerin aslinda dizinin kotuleri olmasi.

yukarida yazdigim tespit gercekse, bu dizinin senaristleri televizyonculuk tarihine isimleri yazilmasi gereken dahilerdir benim defterimde. eger bu tespit dogru degilse de senaristler anlatmaya calistiklari seyi pek anlatamiyorlar.
  • hayatımda çok saçma senaryo gördüm de bunun kadar bayağa, epey, sürreal saçmasını ilk kez görüyorum.
    paris'te kumru yerken evlilik teklifi etmek ne amk? bunun için erkin koray'ın gitarını satmak daha da ne amk? çatıda tüm mahallenin gözcülük yaptığı bir semtte çatır çatır adam öldürülmesi ne? spoylır diyenin kalbini kırarım. demin çamaşır makinemin 30 derece 28 dakikalık kısa programını izledim o bile tamburunu döndürürken kendi içinde daha tutarlıydı. sonradan saçmayalan çok yerli dizi gördüm de daha en başından seyirciyi salak yerine koymak. neyse artık hayret de etmiyorum.

buradan yapımcılara ve yönetmene sesleniyorum eğer bu kadar saçma işlere okeyseniz götümle yazacağım birçok senaryo ile sizi destekleyebilirim.
  • guzel dizidir; senaryosundan oyuncularina ve hatta secilen muziklere kadar.

tek elestirim alico'ya biraz daha sahne yazin yada bir bolumu alico'nun gecmisine ayirin.
  • dizide genelde ağırlıklı olarak çalmayan ama bazı aksiyon sahnelerinde çalan müzik (mesela 6. bölümde yamaç'la celesun'un kapıştığı sahnenin başında) agents of s.h.ı.e.l.d. deki müziğe çok benzer geldi, ikisini de izleyen denk gelip de doğrular mı bilmiyorum tabi
70 entry daha