aynı isimde "çukur" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
3100 entry daha
 • kadıköy’de işareti çizilmeye başlamış dizidir. öte yandan tshirt satan uyduruk dükkanların girişinde bu işareti taşıyan tshirt’ler mevcut. tehlikenin farkında mısınız diyesim geliyor yakında tas kafalı zibidilerde görmeye başlarız. acaba çekildiği yer balat’ta durumlar ne? diziye kendilerini kaptırıp, kendilerine bir idris baba bulmuşlar mıdır?

  deli yürek zamanlarında deli özenir palto ile gezerlerdi.
  kurtlar vadisi zamanında “polat alemdar’ın selamını getirdik” diyerekten kuyumcudan haraç almaya çalışan tipler vardı. o da yetmezmiş gibi “racon kesmiyorum kafa kesiyorum” deyip arkadaşının boğazını kesenler olmuştu.

  ergenlere ve işsiz zibidilere bu diziler izletilmemeli diyeceğim amma nafile.
 • bir tehlike alarmı da benden gelsin. bahçelievler devlet hastanesi yakınında bir kafe açılmış adı (biraz yerden aşağıda olduğundan akıl ettiler sanırım) çukur. ve tam girişinde <...> işareti mevcut duvarda, kocaman.

  hasta yakını olsam bişeyler içmek için oraya girmeye cesaret edemeyebilirim.

  tanım: asmalı konak’tan sonra ülkedeki mekan isimlerine çökmeye başlayan türk dizisidir.
 • böyle gerizekalı şeyler kurtlar vadisinden sonra bitti sanıyordum. yok abi bitmemiş.
  eskiden ise sözlükte böyle salak saçma şeyler sağlam topa tutulur, yerden yere vurulurdu. şimdi ise “başlıyor gönlümün efendisi” diye reklam kokan övgüler düzülüyor. sözlük ticarileşti mi, yoksa zeka ve kültür seviyesi mi düştü anlayamadım.
 • her işte olduğu gibi bu işte de beğeni mastürbasyonu yapıldığından bayan ve ilerlemeyen hikayeye dönüşmüş dizidir.

  türkiye'deki yapımcılar, senaristler ve yönetmenler, yeşilçamın ağır aksak, orantısız, rüzgar esintisine göre değişen ve mantıksız ruhunu üstlerinden atmadıkça, senaryosu daha akıcı, sci-fi olsa bile inandırıcı, karakterler tutsa bile çatır çatır ölen ve heyecanlandıran başka ülke dizilerine genç nüfusun yönelmesi bence gayet normal.

  ülkede kendisine hitap edilemeyen ve bulduğuyla yetinmeye çalışan maalesef büyük bir kesim var. bundan yirmi yıl önce de böyleydi, şimdi de böyle.