3544 entry daha
  • 2. sezon 2. bölüm fragmanında cumali "benim adım cumali koçovalı lan, ben adamın a*ına korum" derken resmen orgazm oluyor lan. o ne dolu dolu, ne ahenkli küfür etmektir. adam küfürü ettiği anda zaten intikamını çoktan aldı üstüne 3 posta gitti geldi resmen. hayır küfürü beğenir mi insan? loopa aldım 50 kere falan izledim o kısmı. nerdeyse cem yılmaz esprisi gibi canım çekecek bende koyucam haa diye haykırıcam! ben böyle fragmanın a*ına korum lan!

buyrun
  • 2. sezon 1. bölümü seyrettim rahatça yazabilirim. yazmadan önce diziyi izlemediğini söyleyip, izleyenlere laf sokmaya çalışan çomarlığını gizlemesine rağmen çomarlıkta çığır açanlar ve saz arkadaşlarını engellemekten büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. kendilerine bir bilgi olarak da biz valla sülalecek izliyoruz ama siz ne kaçırdığınızı bilmiyorsunuz.

neyse bu kısa girizgah sonrası ağır spoiler içerir ibaresini de koyup başlıyorum efnim hadi hayırlısı...

--- spoiler ---

yamaç: öncelikle yamaç oğlum ne kilo almışsın yavrum sen... ananı, babanı sülaleni taradılar; karını senden kopardılar olmayan kalmadı ne oldu paşam sana el alem böyle bir durumda kurur kalır iğne ipliğe döner sen maşşallah sevgilisi terk edince kendini şekere çikolataya veren ergen gibi yemişsin ... ama tabi bunda kız arkadaşınla tüm yaz tatilini tekneyle o koy senin bu koy benim gezmene de bağlayabiliriz ama neyse olsun yarasın tosunuma...

vartolu; canım vartolu gülüm vartolu sen karına bebeğinin derdine düşüp nasıl böyle bir tongaya düştün seni sena mı uyandıracaktı ahhh vartolu? neyse postu deldirmedin bu iyi oldu, bir de sena'ya günah çıkarttın o da iyi oldu. o affetmediyse bile ben seni affettim valla. yalnız vartoli abimiz ben diyeyim bu yeni heriflerin karına avrad demesi bir kadın olarak beni irite etti bunun acısını çıkartmanı umuyorum. yalnız o keltoş zenne sadişi ve bebeğini hatta şu durumda kahraman'ı bile sağ komayabilir. bu da kendisini türk dizi tarihinin nefret edilen karakterler sıralamasının zirvesine yerleştirir.

cumali; sen ne güzel bir karakter olmuşsun ne eğlenceli ne yarı piskopat ama hakkaniyetli bir koçovalı çıktın sen. bu arada ilk sezondan beri biliyoruz ki ailenin en piskopatı sensin bu konuda şüphemiz yok. müdürle dialoğuna da yamaç'ı gördüğünde de verdiğin tepkiye bayıldım. ancak en çok 2. bölümün ön gösterimindeki haline bayıldım. ayrıca aç kapıyı veysel efendi repliğin de gözümden kaçmadı kıps...

kemal: ahh kemalim vah kemalim... sen bu hallere düşecek adam mıydın? sen ki emrah'la teke tekte kapışmış az daha onu öldürecek adamdın. sen ki koşar coşar kötüleri pataklamaktan zevk alırdın bu mudur son halin?
    bu arada bu durmunun sahte olduğunu ve rol yapıp içlerine sızdığını fena halde düşünüyorum. o zilli karına da söyle belli seni seviyor ama düzgün göstersin sevgisini piskopat kontenjanımız oldukça kalabalık.

metin: kuzum sana ne oldu? gözünden oldun ama kasaplık ne alaka? bir de nasıl bu kadar köşene çekildin. senin de durumunun geçici olduğunu düşünüyorum. bu arada senin karına da benden 10 yıldız. o nasıl bir gelip seni alıp gitmekti yahu. *nın hatırlatması üzerine; metin insanları ortadan kasap gibi kesip biçip kaldırıyordu. senaristler buna gönderme yapmışlar :)

celasun - meke : oğlum siz kesin alttan alta bir işler çeviriyorsunuz zaten arada lafınız da geçti dahası meke seni gördük de... celasun ve meke'nin de ayrı intikam tellerinde çaldıklarını düşünüyorum.

yıldız: kız yıldız valla nice cia, fbi vs. senin istihbaratının yerini alamaz. etini satmaya başlamana üzüldüm ne yalan söyleyeyim ama evlatların için yapıyorsun ortalık bu kadar karışıkken ne yapacaktın sen de haklısın. yalnız o mahsun mu masum mu tam anlamadığım isimli piskopat sana aşık olacak demedi deme... fena oğlan değil ama onu o kel bozuyor ben sana diyim. sen o herifi adam edersen ondan çok iyi aile babası da olur ben o kumaşı gördüm adamda valla. ay bu yıldız sadece konsumasyon yapıyor sanıyordum geçen sene ben *hatırlattı ki kendisi geçen sene de yapıyormuş aynı işi... anladığım çukur dahilinde yapmıyordu artık orda da yapıyor.

sena: bebişim 'sen çukur'dan çıkarsın, çukur senin içinden çıkmaz' konulu cümlenin resmen vücut bulmuş halisin. aliçomuzu kollayıp peşini bırakmadığın için takdirlerdeyim. bu arada yamaç seni orada bıraktı sanmana rağmen adamı bırakmamış takipte kalmış olmana da ayrıca göz kırpıyorum. afferim kız, sen seviyorsun bu oğlanı. zaten senden başka hiçbir manyak da uğraşmazdı onunla ve sülalesiyle...

sadiş: sadiş'im sana hamileleik mi yaradı bilmiyorum ama çok güzelleşmişsin. valla ben beklemiyordum yüzünde bir farklılık var ama çözemedim. kız doğurmadan bir çocuğun daha oldu nasıl olacak bilemedim bu manyaklar sancın başlasa sıcak suyla havlu getirmezler. bahtsızım benim ya..

aliço: oğlum çık ordan yaaa... tamam üzüldün ama çık olum ordan...

selim: selim yaşıyoooorrr ollleeeeeyyyyy diye tur atasım vardı evin içinde ama içerdeki bebe uyanır diye kendi içimizde yaşadık beyimle sevincimizi. yalnız şu karakuzular mıdır ne karın ağrısıysa birz rutine bağlarlarsa senin de çok afedersin ağzına mıçacak koçovalı brothers ama yine de selim paşa oleeeyyy...

gelelim sezonumuzun yeni pisikopatlarına...

mazlum- masum (çözemedim adamın adını - *'un uyarısı ile adamın adı mahsun'muş ya ben tamamen anlamamışım adamın adını) : sevdim seni kara oğlan. saf bir tarafın var. caps lock açık - bunun sebebi de muhtemelen meliha ve idris koçovalı'nın ortak yapımı oğulları olmandandır. caps lock kapat.
    bu idris koçovalı, melihayı vururken bu meliha hamileydi zannımca ortaya da sen çıktın ama bir kodese öbürü tımarhaneye hadiiii masum da yetimhaneye... umarım bunun altından da sultan-paşa iklisi çıkmaz.
    ama sevdim seni belli etmediğin bir aile özlemin var. bu arada yıldız'a aşık olacaksan söyleyeyim kadının 3 sabisi var, kalkıp da sonra kadına yamuk yapma çok pis soğurum senden. babanız olduğunu düşündüğüm idris dady ve kahraman bro hariç hepsi tek eşil ağabeylerinin. gerçi selim biraz muallakta ama napıcan onun durumu hassas. o kadına dedin ya biz anne baba sevgisi bilmeyiz seninle öğreneceğiz diye işte bence orada sen zaten özlemlerini dile getirdin. yalnız o manyak keltoştan kurtulman lazım.

kötü kalpli keltoş zenne: canım seni hiç sevmedim. tipini de sevmedim zoraki halini de sevmedim. sen uyurken başında bekleyen o fındık lahmacun tipli herifi de sevmedim. yalnız yalan yok; yamaç'ı dövdürttüğün sahnedeki beyaz ceketi beğendim kumaşı çok güzeldi. onun dışında zenne olarak satmış ya baban kurtulmuşsun, ben sana diyim bu koçovalılar sırf karılarına avrat dediğin için bile seni ortalarında oynatırlar. (bu arada zennelik müessesesine bir art niyetim yok dizide geçtiği şekil itibariyle bu yorum yapılmaktadır) avrat ne yaaa... avrat nee? ne tiksinç bir herifsin, zaten kim demişti ben düşmanın kravatlı olanından korkarım diye... hah bunun vücut bulmuş halisin. velhasıl sevmedim seni süt oğlan çekilebilirsin.
    --- spoiler ---

şimdilik bu kadar ama eylemlerim sürecek efenim. çok uzadı bu entari...
  • cumali karakterini daha böyle vahşi bi adamin oynamasini bekliyodum ama olmadi bu adami görünce gülesim geliyor adamda insan öldürecek tip yok bi kere. mesela nejat işler olsaydi ne olurdu be düşündumde şimdi reytingler kesinlikle tavan yapardi. ama baya soru işareti ile başladi yeni sezon bir saat boyunca ne oldugunu anlamaya çaliştim sonlara dogru biraz aciga cikti gibi bazı şeyler
  • 2. sezonu başlamış dizi.

selim de sonda çıktı ortaya. bu gidişle herkes tek tek çıkacak kimse ölmemiş olacak herhalde lan.

cumali bomba bir giriş yaptı. hem karakter hem oyunculuk 10 numara.

ama tabi klasik tıpkı vartoli gibi yamaç itinin önüne geçebilir diye havasını alacaklardır bir kaç bölüme.

ulan aras bulut beceremiyor amk neyini anlamıyorsunuz bunun. bir kere baş rol yaptınız diye hep mi o ön planda olacak? piç etttiniz zaten diziyi.

ayrıca kötü karakterler için daha sağlam oyuncular bulunabilirdi özellikle o kel kafalı arkadaş için.
  • yaklaşık 10 sene önce beyaz show programında bir senarist dizi çekecek konu kalmadığını söylüyordu. konuklardan birisi de tinerci/hapçı/torbacıların hikayesini anlatan bir dizi olabilir dediğinde herkes gülmüştü.

şimdi gerçek oldu: çukur

tabi gerçek hayatta; torbacı ve tinercilerin sonu çok hızlı ve acı şekilde bitiyor, dizide bunu süsleyip vermişler.

senaristlere yatırım tavsiyesi olarak; fuhşa aracılık eden(pezevenk) kişilerin de hayatını anlatan bir dizi senaryosunu hazırlamaya başlayın, yaklaşık 5 yıl sonra toplum ona da hazır olur.
  • cumali koçovalı sahnelerinde buram buram daşşak kokusu geliyor. yürüyüşü, mimikleri, saçı sakalı tam bu rol için sanki. büyüksün necip memili.
  • herkes cumali ne küfür etti beaaa diyor ama hatırlayın vartolu da ilk başlarda çok güzel küfür ederdi. umarım vartoluya yaptıkları gibi cumali karakterini de çok iyi kalpli, cıvık, karikatürize bir karaktere dönüştürmezler. koçovalı ailesinin yaptıklarına ve geçmişlerine bakılırsa çok iyi yürekli insanlar olmaları saçmaydı zaten. şimdi cumaliyi de yardım kuruluşunda çalışan iyi kalpli insan moduna sokmayın.
  • izleyenlere artık farklı gözle baktığım dizi.
  • izlediğim tek yerli dizi. 2 saat 20 dakika nasıl dizi oluyorsa artık.

daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama çeto denen karakteri canlandıran oyuncu resmen vikings dizisini izleyip kendini floki tarzına bürümesi, özellikle gülüşünü bu kadar taklit etmesi izleyiciyi üzen bir durum. bilmiyorum belki de sadece beni üzmüştür. belki vikings dizisini özlemişimdir. keşke daha özgün bir karakter olsaydın be zenne çeto. cumaliyi tartışmıyorum bak hiç adam orijinal kara-komik.
  • 2. sezon 2. bolum on izlemesini herhalde 20 kere izledim simdiye kadar. ki diziyi izlemeyi uzun sure once birakmistim.

2. sezonu ile 1.sezon sonlarindaki civimayi silen dizi.
5158 entry daha
hesabın var mı? giriş yap