8252 entry daha
  • efsun’a göre bazı suçların affı olmazmış. idris’i öldüren kendisi değilmiş gibi. pes!

amca istanbul’u ele geçirmemiş miydi! bir iş patlayınca para ödeyemez hale geliyor, ben karun muyum diyor. yazdığınız senaryoda tutarlılık ve devamlılık olmalı.
  • yani tamam artık yorum bile yapmıyorum bitse de kurtulsak modundayız da... bu bölümün başlarında yamaçlar’ın evindeki kavga sahnesini de çevirip çevirip izleyesim var yalan yok* herkes birbirine bağırıyo, herkes birbirini tutuyo; herkes ayrı bir alem ayrı bir komedi. medet -az önce feyyaz’a ağız burun dalan kendisi değilmiş gibi- cumali’yi her celallendiğinde tutup “sana hiç yakışıyor mu cumali bey” diyo, vartolu öbür taraftan cumali’yi işaret edip “sultan hanım bu çocuk olmamış sultan hanım” * diyo, yamaç yukarıda kızına büyük ve sevgi dolu aile masalları anlatıyo falan* ay çok güldüm yaa. mafya değil de komedi dizisi olarak bakınca zirve zirve*

ayrıca vartolu’nun bu kadar ön planda olduğu ve yamaç’a ezilmediği, yani ilk sezonda bize diziyi izleten vartolu olduğu bir bölüm olması da iyiydi. keşke düşman kalsaydı, dizinin tadı olurdu.
    son bölümlerine yakışmayacak kadar vasat şu an. bari son bölümlerde biraz coştursalar, doldurma bölüm yapmasalar da fena hatırlamasak bitince.
  • birinci sezonunu izledim, bıraktım. sonra bu son sezon başlayınca meraktan bi açıp baktım. öyle uçma, kaçma, tekerlekte silah sahnesi olmayınca ilgimi çekti.

3 bölüm sonra final yapıyor. kim var kim yok temizlediler. celasun, karaca, yasmin gitti. herhalde herkes ölecek sırayla..
  • --- spoiler ---
    maskeli, dizüstüyü ıskalamış. senarist bu ıskayı, hikâyenin kırılma noktası olarak belirlemiş.
    --- spoiler ---

dizi baştan aşağı saçmalaşma konusunda dörtnala gidiyor. acilen sona ermesi lazım. uzayan her hikaye sarkıyor bunu bu dizide de bir kez daha gördük. baştan aşağı acı bencilliği üzerine ilerleyen bir diziydi çukur. "binlerce insanı öldürebiliriz ama bizden biri ölemez, ölürse işte o zaman kıyamet kopar" anlayışı dizi boyunca devam etti maalesef. hikaye, kalite anlamında karakuzular sezonunda zirveye çıktı ve bir daha o zirveyi göremedi.

ölümler, 3 sezondur gizlenen sırların ortaya çıkacak olması ve dizinin final yapacağının açıklanması sebebiyle heyecan diri tutuluyor bu da gayet doğal. ama genel anlamda son 2 sezondur tüm izleyicilerini hayalkırıklığına uğrattığını düşünüyorum. herkes kitabın sonunu merak ettiği için izliyor. yoksa hikaye gerçekten saçma bir noktaya geldi.
  • --- spoiler ---
    hiçbir detayı atlamayan maskeli ninjamız o laptop'tan bihaber olacak öyle mi? tamam senaryo hataları arada olur da bu kadar mı olur ya?
    --- spoiler ---
  • amcanın gelmesiyle dizinin karanlıklaşması ve bazı oyuncuların yalaklığının azalmasıyla baya olumlu yönde düşüncelerimi değiştiren dizi. üstüne dram öğelerinin artması ve ölümlerinin artmasıyla, bitimine 5 bölüm kala beni sıkı takipçisi yapmıştır.

edit: 1. ve 4. sezon izleyicisiyim. geri kalan sezonları youtubedan ufak ufak takip ettim.
457 entry daha
hesabın var mı? giriş yap