şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara'da, bildiğim kadarıyla, tek şubesi emek'te bosna hersek caddesi üzerinde olan kaliteli bir restoran. yemekleri lezzetlidir; fakat asıl güzelliği yemekten sonra ikram edilen irmik helvasıdır. bildiğimiz irmik helvasından daha hafiftir ve çok güzel bir tadı vardır. duvarlarında ise, bir restoran klasigi olarak, çukurağa'ya gelen ünlülerle çekilen fotoğraflar vardır.
 • fiyat performans oranı çok yüksek bir lokantadır. öyle salatayı falan parayla satmazlar. siparişinizi vermenizin hemen ardından masanıza salata, ezme, bulgur pilavı, nar ekşili közlenmiş soğan ve ismini bilmediğim patlıcanlı bir meze gelir. bunlar tamamen ücretsizdir. siz daha bunları bitiremeden ana yemeğiniz gelir, onu da afiyetle yersiniz. yemekten sonra lezzet sınırlarını zorlayan irmik helvası karşılar sizi. irmik helvasını kelimelerle tarif etmek mümkün değildir, yaz aylarında helvayı dondurmalı olarak ikram ederler ve lezzeti katlarlar. yine yaz aylarında yemek sonrası semaverde çay keyfi yaşayabilirsiniz. fiyatlarıda gayet hesaplıdır.

  bu lokantanın yemekleri kadar güzel olan bir başka yönü ise güleryüzlü hizmetidir. irfan ve şenol isiminde iki akraba işletir burayı. ikisi de çok güler yüzlüdür. özellikle şenol abi çok hoş sohbet bir insandır. kimi lokantalarda ikinci çayı istediğinizde garsonlar ters ters bakarken burada oturup saatlerce çay içebilirsiniz, kimse laf söylemez, surat yapmaz. salatanız mı bitti hemen sorarlar "salata getireyim mi abi" diye.

  güzide lokantamızın tek kötü yanı ise oldukça küçük, bunun neticesinde de kalabalık olması. kışın akşam yemeği için gittiğinizde sıra bekleyebilirsiniz. ramazan ayında da iftar için gitmenizi tavsiye etmem. tüm caddeye masa-sandalye koyuyolar ve inanılmaz kalabalık oluyo. haliyle yemek ve servis kalitesi düşüyor
 • servisleri ve güleryüzleri ile hakikaten ankara'nın en iyi restoranlarından biri. yemekten sonra verdikleri irmik helvası o kadar güzel ki, artık o andan sonra başka bir yerde yiyemiyorsunuz bile.
 • mekana nasıl gidileceği için yol tarifi ise;emek 8.caddenin sonundaki ışıklardan sola dönülünce 50 mt sonra solunuzda kalır.bahçelievler tarafından gelirken de ulaştırma bakanlığının ordan aşağıya inen dik yokuşta ilk ışıkları gectikten sonra yine 50 m. sonra sağınızda kalır bu sefer.

  yemekleri ve mezeleri güzeldir.patlıcan ezmesi,ekşili soğanı,acılı ezmesi hımm.miss. gidip yemek yenilesi ufacık tefecik leziz mekan.
 • ankara'nın emek mahallesi'nde bulunan ve giderek meşhur olan kebapçı.

  tavsiyem şudur ki, çukurağa sofrası'na gidildiğinde mezelere fazla abanmadan akıllı uslu kebap beklenmelidir yemeği tamamlayabilmek için. favorim tavuk eti, mantar, kaşar peyniri, en önemlisi de keklik eti karıştırılarak yapılan menekşe dedikleri kebaptır. farklı bir günde ali nazik kesinlikle denemelidir. ayrıca mevsime göre gelecek leziz salatanız narlarla, çileklerle süslü olacaktır.

  burada yediği irmik helvasına ''pek beğenmedim'' diyen bir arkadaşımızla artık görüşmüyoruz.
 • artık bozmuştur, yan tarafındaki dükkanı aldılar felan, bilindik hikaye...

  edit: kötüleyenler ilk halini bilmiyor tabi, normal...
 • ankara'da adana kebabı aslına en uygun yapan yerdir. köpüğün ve ayranın yemek zevkine dahil edilmesi, mekanın olmazsa olmazlarındandır.
 • ankara'da kebep yemenin en doğru adresi. o mezeler, o içli köfte, o adana, o karışık tabak, o irmik helvası... evet çilekli salata ilk başta biraz garip geliyor ama. gidin, görün, yiyin.
 • sıradan kebapçıdır. ilk gidiş: alkış... ikinci gidiş: eh hadi alkış... üçüncü gidiş: eyvah!!!, kısa zamanda ünlenen bu yerler standardı tutturamayıp şımarınca böyle oluyor. büyüdükçe kalitesizleşen kebapçılardandır.
 • mükemmel bir kebapçıdan sıradan bir kebapçıya doğru giden, müşterisi arttıkça bozulan mekan. önceden garsonların umursamaz tavırlarını yemeklerin lezzeti, bol mezeler, dondurmalı irmik helvasıyla affettirebiliyorlardı. ama artık garsonların tavırları daha fazla göze batmaya başladı. hele ramazanda gitmişseniz önceden hazırlanmış mezeler, dondurmasız irmik helvası ve tabi ki iki kat umursamaz garsonlarla karşılaşabilirsiniz. eğer biri gelir ve "abi, çukurağa diye bir kebapçı var, mükemmel bir yermiş hadi gidelim" derse aklınıza işbu entari gelsin ve ona diyin ki "hacu, orası bozmuş, gel biz en iyisi şurdan bir ekmek arası alalım, kalan parayla da rusa gideriz."* *