• üzerindeki beyaz dondurmayla enfes olan irmik helvasıdır. ankara'ya tekrar gitme sebebidir.
  • "bir irmik helvasına ne yapılır da bu kadar güzel olabilir" diye düşündüren lezzet. yıllar oldu yemeyeli. hala aynı mıdır? kim bilir..
  • şehir ismi verin allahin cezalari

budut: ankara'ymis, sehir sinirlari disindaysaniz bosuna heyecanlanmayin
  • ankara emek'te bulunan çukurağa sofrası'nın yemeğin sonunda ikram ettiği yemeklerden daha güzel olan helvadır.

bal ve tereyağıyla yapıldığını üstteki yazardan şuan öğrendim ve şaşırdım çünkü bal baskın bir lezzettir ancak balın tadını helvada almıyorsunuz. has tereyağı da baya kokar böyle tatlılarda ama bana beyle bir koku da gelmiyor? çok yakın arkadaşı olan mekan sahibi beye bunun da sırrını sorarsa rahata ereceğim.

güzel helvadır ama şindi.
  • en son bıraktığımda leş olmuştu çukurağa sofrası.. iyice bozmuştu.. ne oldu övme şenlikleri mi başladı.. el mi değiştirdi.. yönetim anlayışı mı değişti? söyleyin de ona göre uğrayalım..

ankara'da yemekten sonra dondurmalı irmik helvası olayını bunlar getirdi dogru.. bir zamanlar iyiydiler..

tanım: hizmet olarak iyice bozmaları sebebiyle uzun zamandır uğramadığım için tadını hatırlamadığım ikram irmik helvası
  • irmik helvasına lafım yok fakat zorla bahşiş almaya çalışan ve adamına göre muamele yapan garsonlarıyla bi ilgilensinler öncelikle
  • merak edenler için lezzeti hala aynı ve efsane..
  • itiraf ediyorum ilk gittiğim zamanlarda 2 tabak yemişliğim var. çalışanları da öyle güleryüzlü ki benim ankara'da misafir olduğumu duyunca bir tabak daha getirmişti bize. tarifini bilen buraya yazsa çok güzel olurdu.
hesabın var mı? giriş yap