şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kaş'a 5 km uzaklıktaki yarımada..küçük oteller, açık deniz, az ışık, çok yıldız ve bol kafa dinleme.
 • aquariusun onundeki koyda meis'e karsi sarap icmek ve deniz kaplumbagalariyla yuzmek anlamina gelen, birden fazla butik otelin yanyana bulundugu, gezme tozma planlariyla cikilan yolculugu "kas'a yerleselim!"e ceviren dunya guzeli yarimada.
 • kas'in bir köyü. tepeden kas'a bakmak icin yola cikilan yer. gedife.. agullu yol ayrimindan iceri dogru girilip phellos -antiphellos lycian way tabelasi goruldugunde antiphellos yonune girilir, eflatun sanat kampı nda kısa bır mola verılır, ve yaklasik bi 1 saat sonra muhtesem kas, yarımada ve meis manzarali tepeye varilir. aynı zamanda kas'tan gorulen uyuyan devin de kafasındasınızdır. kuşlara, paragliding yapanlara hak verilir.gun batimi izlenir ve kas'a kadar dik bir patikadan 1, 1-5 saatte inilir.kafa lambasi veya fener almayi unutmayin cunku gunesi gedifede batirdik.
 • ayrıca nigdenin çamardı ilçesinin de bir köyü. aladaglara giriş yapılan yerlerden biri olması sebebiyle dağcı milletinin yolunu pek iyi bildiği bir yerdir.
 • kas'in kas seklinde meis adasina dogru uzanan cikintisi, ve gezilmeye gorulmeye deger ancak, inmesi cikmasi pek guc yarimadasi. burada her viraj donuldugunde denize ucma riski oldugundan dikkatli yol muzigi secilmelidir, keza the cure plainsong efendime soyleyeyim iron maiden loneliness of a long distance runner ki oldurur, en iyisi kafayi her daim yolda tutacak arada bir israil, arada bir lubnan cogunlukla da kibris rum radyosuna donusen cizirtili radyo dinleyerek ilerlemek yolda yoksa allah muhafaza kurtulus yok ucarsin.
 • kas'a gidilince kalmak için seçilebilecek en düzgün otellere ve en güzel manzaraya sahip yer.tavsiye edilebilcek oteller: club çapa otel veya yanındaki hotel club barbarossa.yarımadanın çevresi kayalık olmasına rağmen otellerin önlerinde denize girmek oldukça rahat.deniz o kadar güzel ki insanın aklından meis'e kadar yüzmek geçiyor.
 • kalkandan kaş'a giderken samanyolu'ndan dökülen yıldızlar gibi parlar çukurbağ. bir an durur bakarsınız önünüzdeki manzaraya ve tepenizdeki samanyolu'na. güzeldir.
 • 130 metrekare villaların milyon dolarlara kadar fırladığı, geleceğin betonarme mezarlığı. hususi havuzlu, garajlı, doğal gözüksün diye taş kaplamalı, zengin göstersin diye geniş verandalı villalar zehirli mantarlar gibi tüm yamaçları kaplamaya başlamış, parselasyon işlemi neredeyse tamama ermiş. doğanın bakirliği için gelip bunu öven ama heyula gibi binalar dikmekten bir an olsun vazgeçmeyen insanoğlunun yeni şantiyesi; köpeklerle korunan kalelerin meis manzaralı yeni vatanı olmuş bu yarımada. doğa için gelenlerin doğayı göz göre göre katlettiği, götlerinin rahatı için en ufak bir taviz vermediği çelişkiler yumağına dönmüş kısa sürede.

  bazen tüm sürecin hızlanmasını ve doğanın sonunun bir an önce gelmesini istiyorum; istiyorum ki her tarafa bina kusmanın sonucu görülsün; orman yok etmenin, ağaç kesmenin, suya akacak güzergah bırakmamanın nelere yol açabildiği, daha o dev villalarda oturan adamlar hayattayken tecrübe edilsin. bakire tutkusu had safhaya ulaşmış binlerce açgözlü, yatırdıkları paranın çamura bulandığını görsün. sulara kapılıp denize kavuşsun tüm duvarlar, ağaç filizleri parçalasın tüm çatıları.

  çok değil on sene sonra ışık kirliliğinden yıldızların gözükmediği talihsiz bir yarımada olacak çukurbağ ve oraya gelen insanların ağzında tek bir cümle:

  "abi çukurbağ bitti yeea"

  http://img44.imageshack.us/img44/3221/disaster.jpg

  http://img177.imageshack.us/…177/9507/disaster2.jpg

  (ikinci fotoğraf bilgisayarda abartıldı, şimdilik durum o kadar kötü değil)
 • kaş'ın bittiğini günlerde çukurbağ'ı da eşzamanlı olarak bitirme çabalarının hızlandığını görmek için müneccim olmaya gerek yok-yamaçlar boyu beyaz dev villalar, 3'er katlı yan yana oteller (kat müsadesi henüz 3 kat anaşılan). kaldığımız otel gayet iyiydi-odalar, personel, yemekler, manzara... deniz olağanüstüydü, birlikte yüzdüğümüz balık sürüleri insanın başını döndürecek kadar muhteşemdi. bir de yıldızlar, iskeleye yatıp sabahın 3'üne kadar huzur bulmak falan, müthişti. ama seneye gelir de burayı da kaş gibi kendinden geçmiş, bütün tersaneleri alınmış, bütün yıldızları görünmez olmuş bulur muyum, niteleme sıfatlarından olumlu olanların sayısında önemli bir düşüş yaşanır mı acaba diye korktum şimdiden...
 • denizi muhteşem yarımada. yüzerken sadece şnorkel ve gözlükle altta bir metreye yakın boyutta balıklar ya da ahtapot vb. ilginç yaratıklar görmek mümkündür. begonviller arasında indiğiniz deniz kıyısına dalış teknelerinin dalmaya geldiği yerde siz yüzüyorsunuz öyle bişi. kaş'a gidilecekse ve arabanız varsa kalmak için iyi bir alternatif bence çukurbağ.
  kalmak için amphora otel hem görece uygun fiyatı hem de müdürü ilhan bey'in sayesinde müşterilerini mütemadiyen memnun etmeye çalışan bir oteldir. tavsiye olunur.