şükela:  tümü | bugün
 • adanada konuşlanmış olan universite. hayvani güzel bir kampüsü vardır.
 • ayni olanaklari al istanbula getir, saygin üniversite olmaya aday. ama adana'da sonuçta.
 • adanaya ilk defa gelen birisi oncelikle "benim hayalimdeki adana boyle degildi" der. bu kisi eger universiteye de bir sekilde giderse "yok artik daha neler" diyecektir ve der de.*

  abbas gucluye gore boun ve odtuden sonra en guzel 3. kampuse sahip universite.
 • baraj gölünden ayrı, krater gölü tadında turkuaz renkte ufak bir gölcüğe sahip, gayet yeşil kampüslü unirversite. lojmaları muhteşemdir. göl kenarında ağaçlar içinde sesiz sakin huzur dolu. her daim piknik havasında
 • zamanında güneydoğudan akın akın gönderilen kadavralar nedeniyle türkiyenin pratiği en yüksek tıp fakültesine sahip olan üniversite.
  dünyanın sayılı kardiyoloji ünitelerine sahip okul.
  adanalı gençler için sevgiliyle buluşma mekanı.
  çukurova üniversitesini gördükten sonra marmara, ankara, istanbul ve türevi üniversiteleri kazanan adanalılar için hayalkırıklığının merkezi*
 • tartismasiz turkiye'nin en guzel kampuslerinden birine sahiptir. 20.000.000 m²'lik bir alana kuruludur. sadece gol manzarasi degil ucurum, dag , tepe... her turlu manzaraya sahiptir, o cennetten cikma kampus.
 • okulda ziraat ogrencilerinin ve hocalarin beraber hazirladiklari saraplar satilmaktadir bir de. ek bilgi olarak soylemek isterim ki; cukurova ziraat'in avrupa sarap yarismalarindan birinde derecesi de vardir.
 • - yolculuk nereye evladim?
  - hatay'a amca.
  - ogrenci misin burda?
  - evet.
  - oolum napacan ziraatci olup, bissuru var olardan piyasada.
  - ben ziraatte okumuyorum amca.*

  iste bu kadar unludur o cevrede cukurova universitesinin ziraat fakultesi.
 • hala satışta var mı bilmiyorum fakat ziraat fakültesinde ürettikleri çekirdeksiz karpuz bir kere tadıldığında bağımlılık yapar.
 • gidip görmeyenlerin genelde adana ile ilgili yanlış önyargıları vardır.

  gelişmemiş, ufak, muhafazakar ve sıkıcı sanılan bir yer genelde.

  sırf adana'da olduğu için çok populer olmayan çukurova üniversitesi ile ilgilide benzer yanılgılar mevcuttur.

  oysa çukurova üniversitesi, adana önyargılarla yaklaşılan bir yer olmasaydı, bence türkiye'nin en iyi üniversiteleri diyince herkesin aklına ilk sıralarda gelen bir yer olurdu. özellikle tıp fakültesi ve bu fakültenin hastanesi gerçekten gelişmiş, iyi eğitim ve iyi hizmet verilen bölümleridir.

  kampüsü şahane olan üniversitedir.

  göl kenarında harika piknik alanları, trekking alanları, her türlü güzel doğa manzarası, devasa kütüphanesi, sabancının yaptırdığı açık/kapalı spor sahaları ve olimpik yüzme havuzu, yemyeşil ormanları, manzaraya bakan kafeleri, şehre ulaşımın kolay olması ve daha birçok yönüyle bu şahane terimini hakediyor. üstelik cıvıl cıvıl insanlarla dolu. herkes bir aktivitenin peşinde, içinde.

  öğretim görevlilerinin kaldığı lojmanlar ve sosyal tesisleri gerçekten harika. ormanın içinde göl kıyısında burasıda. ayrıca sosyal tesisler olarak geçen yerde nefis bar ve restorant var. oldukça uygun fiyatlı ve nefis manzaralı tabiki. insanın kafa dinleyip rahatlaması için yapılmış.

  anfileriyle, fakülte binalarıyla, ormanıyla, kampüsün düzeniyle yani herşeyiyle harika bir üniversitedir çukurova üniversitesi.

  bende kendime sormaktayım hala, bütün bunları bildiğim halde neden o zamanlar hiç bilmediğim istanbul üniversitelerine gireceğim diye kastım durdum puanım çu ya yeterken istanbula geldim. tabi acayip hayal kırıklığı sonrası.