• isveç'li bir metal grubu.

  internet sitesinden hakkında detaylı bilgi edinmek mümkün.

  http://www.cultofluna.com/
 • isveçli sludge/drone metal grubu. cult of luna, the beyond, salvation adında 3 adet albümleri vardır. grup 7 kişiden oluşur.
 • salvation isimli albumleri suan en cok dinledigim albumler arasinda en yukariyi zorlamaktadir. 6 ila 12 dakika arasinda uzunluga sahip parcalari insani yarasaya cevirecek etkidedir. doom metal ve sludge seven insanlarin en iyi ilaclarindan biri olsa gerek.
 • çok zor dinlenen, ama çok güzel bir müzik yapan, allah'ın cezası gibi bir grup. sevenlerine, cinsiyet farkı gözetmeksizin "kaltak of luna" denir bizim ellerde, oh bebek ellerde.
 • adından anlaşıldığı gibi, sadece 2 kavırdan (bkz: cover) oluşan bodies / recluse (7'')'u 2006'da çıkardılar..
  "bodies" bir smashing pumpkins, "recluse" ise bir unbroken kavırıdır..

  son albümleri eternal kingdom 2008 baharında yayınlandı.. albümün şarkıları şöyle:

  1- owlwood
  2- eternal kingdom
  3- ghost trail
  4- the lure (interlude)
  5- mire deep
  6- the great migration
  7- osterbotten
  8- curse
  9- ugin
  10- following betulas

  albümün ağır topu ghost trail'dir bana göre ancak tümüyle bakıldığında cult of luna'nın asla kendini tekrarlamayan, farklı arayışlardan bıkmayan ancak kendi tarzını çoktan yaratmış bir grup olduğunun güzel bir kanıtıdır..
 • 1 temmuz 2008'de londra the scala'daki konserlerinden müteşekkil dvd+cd'leri henüz piyasaya çıktı : fire was born..

  bu aynı zamanda grubun ilk dvd'si.. konser şarkılarının çoğu o sıralar henüz taze taze dumanı tüten son albümleri eternal kingdom'dan olmakla birlikte tabii ki hiç değilse salvation ve somewhere along the highway'den de az buçuk bir şeyler eklemeseler büyük eşeklik etmiş olurlardı ki, etmemişler allahtan.. bu eski göz ağrılarımızsa, finland, adrift, echoes, leave me here ve başyapıt dark city dead man elbette.. güzel konser, güzel albüm..
 • bence, neurosis ve isis ile birlikte metal müziğin entellektüel kanadının en başarılı temsilcisi. popülaritelerine göre de sıralama bu şekilde diyebiliriz aslında. (minsk dördüncü büyük olarak bu üçlüye eklenme potansiyeli taşıyor bence ama henüz yeni albümünü dinlemedim)

  cult of luna nın özelliği avrupalı olması. gerçi isveç, müzik bahis olunca insanı ara ara şaşırtabilir.

  kalabalık bir grup. 8 kişiler. çift davulcu kullanıyorlar.

  kötü albümleri yok ancak bence salvation ve eternal kingdom biraz önde.

  fire was born ise bir kaç ay önce çıkan konser dvd leri. şu şekilde bir playlist var ki fanlarını tatmin ediyor.

  "following betulas"
  "owlwood"
  "ghost trail"
  "leave me here"
  "österbotten"
  "finland"
  "adrift"
  "eternal kingdom"
  "echoes"
  "dark city, dead man"

  konserde bana ilginç gelen başka bir şey ise grup üyelerinin traşlı, bakımlı... olması. sokakta görseniz hiçbiri dikkatinizi çekmez. hepimizin çevresinde gördüğü sıradan gençler. enteresan. yaptıkları müzikle ne kadar tezat.

  her neyse. harika bir grup harika bir diskografiye ve harika bir konser dvd sine sahip. metal müzikte derinlik arayanların çok fazla seçeneği yok zaten.
 • uzun bir aradan sonra dinleyince resmen rahatlama geldi, kulaklar açıldı, ele ayağa kan yürüdü. ayrıca tertemiz müzik denmişken: eternal kingdom sonrası çıkardıkları fire was born adında bir konser dvd'leri vardır ki bu adamların, izlemeyen bizden değildir..
hesabın var mı? giriş yap