şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte rastlayınca evin bir yerlerinde duran eye kasedini arama çalışmalarına başladığım, vefakat henüz sonuç alamadığım grup. elimde walkmanle şehirdeki büfe ve marketleri dolaşıp"rock kazanı var mı?" sorusunu yöneltmek ve yalova yazları kadar eskide kalmış benim için. yaşlanmışım lan.
 • davulculari, rock kazani'nin bir roportajinda "gunde kac saat davul calisiyorsun?" sorusuna "2 saat" gibi bir cevap vermis, bunun uzerine gelen "az degil mi, yetiyor mu?" sorusuna "daha fazla calismaya amatorlerin ihtiyaci vardir" gibi muz orta bir cevap verince roportajin yayinlandigi sayida parantez icinde "not: gunde nicko mcbrain 9, dave lombardo 8 saat davul calismaktadir" seklinde harika bir ayar almisti.

  disco volante'nin uyarisi ile gelen edit:
  "soruya aptallık parayla değil" diye cevap vermiş, "not: gunde nicko mcbrain 9, dave lombardo 8 saat davul calismaktadir", "ne aptallar var" diye ayar almıştı.
 • çok iyi enstrumancılardan kurulu özgün bi müziğe sahip zamanın kötü koşullarına karşın şu anki gruplardan daha kaliteli bi müzik yapmayı becermiş konser performansı ile göz ve kulak doldurmuş mazide güzel bi iz bırakarak fade out olmuş bi müzik topluluğu grup cultus.
 • eye albümü ile memlekette yapılmış en neşeli, dinlenebilir heavy albümüne imza attığını düşündüğüm yerli grup.. hala kasetten, berbat kayıt kalitesine rağmen, keyifle dinlerim ara ara..

  ooooooo nooo may taym iz gettin shoootaaa
  ooooooo nooo aym gettin liida bit oldaa boldaaa en ay kent holldaaa
 • eskiden tshirtlerimizi kendimiz yapardık kumaş boyasıyla. logosu kolay diye cultus tshirtü yapmıştım kendime. bir konser öncesi tshirtleri değişelim demişti elemanlarından biri ama vermemiştim.
  çağlan tekil sağolsun, 25 yıl sonra tekrar çalıyorlar.
  ben de yola devam ediyorum.
 • sırf dönemin baba gruplarını sayıyor diye yurdum rock'çısının dikkatini cezbetmeyi başarabilmiş 90'lı yılların yerli rock grubu. (bkz: #984456) albümleri eye'ın soundu ne fenaydı yahu! sevgiyle anılır yine de...
 • eye'ın distortion'ı ...and justice for all'u bile osurtur, o derece hayvanidir. öyle özlemişim ki, annemin evinden walkman getirttim sırf bu albümü dinlemek için.
 • bi iki link neşrediyim, cultus diye aratınca alakasız şeyler çıkıyor

  waxwork:
  https://www.youtube.com/watch?v=t9lptbjqyhk

  bodhisattva:
  https://www.youtube.com/watch?v=fplyraj1tp0

  bu terete dörtteki programa katılmışlar
  https://www.youtube.com/watch?v=awkky1mi-dm
 • 1990’da kadıköy’de kuruldu.

  speed ve thrash tarzı çalışmalarının yer aldığı demoları “let’s burn the fumigation”ı (1992) daha sonra ilk yasal albümleri olarak “bodhisattva” (1994) adıyla yayınlandı.

  grunge ve core’a yöneldikleri ikinci albüm “eye”ın ardından dağılmıştır.
 • 1994 yılında stüdyo ekol'de kaydettikleri bliss albümlerini yayımlamayan grup. gitaristleri cenk açıkgöz aracılığyla 2-3 şarkısını dinlediğim bu albümün piyasaya çıkmamış olması memleketimiz açısından büyük bir kayıptır.