şükela:  tümü | bugün
  • 5.5 saatlik prova sonrası ölmeden kendimi eve atabilirsem horlaya horlaya uyumak.
  • sağa dönerek uyumak sonra sola dönerek uyumak bir de sırt üstü uyumak
  • çok evde keyif akşamı olarak geçen akşama dair planlardır.
    mesela
    nefis bir şinitzel...
    bolca salata...
    misssler gibi tekirdağ...
    tabii ki sohbet...
    belki tadında dedikodu...
  • içmek...
    geri kalanlar da sade bir ayrıntı.
  • arka sokaklar izlemek.

çok heycanlı.
  • cumartesi çalışıyorsanız, plan falan olmayacaktır.
  • sosis, patates, bira ve dizi dörtlemesidir*.
    kiymetlimiss..
  • planları diyelim biz ona...

temizlik: yerler süpürüldü, vileda ile bir güzel silindi. şu gözünü sevdiğimin viledası olmasa iyice külkedisi'ne bağlayacağım. nerde benim ayakkabım? nerde kaldı bu prens bey?
    yemek: o da yapıldı sayılır, pişiyor. uyduruk yemek sevmem; sebzeli mebzeli fırında mırında bir şeyler yaptım.
    tez: işte onda biraz sıkıntı var, gözlerim acıdığı için onu birkaç saat sonraya bıraktım. bilgisayarımı açtım, biraz dizi izleyeyim de bari kafam dağılsın.

2 saatte anca bu kadar planı halledebildim. zaten bunlar zorunlu planlardı. gönlümden geçen rahat rahat, keyifli keyifli film izlemek. yarın ders dinlemeye gidecek olan başkasıymışcasına pineklemek. neyse... babanın işinde çalışmayacaksan; okul sonrası iki sene sınava hazırlıktı, stajdı bilmem neydi derken böyle ızdıraplı geçiyor. yaşamayan anlamaz. el ele tutuşup sabır çemberi oluşturalım bari. yeryüzündeki en sabırsız insanlardan biriyim, her şey hemen olsun istiyorum ya, elimden gelse hayatımı 3x hızı ile yaşarım. ama iş güç konusunda biraz sabırlı olmak gerektiğini düşünüyorum.
  • bünyenin ertesi gün iş yoksa otomatikman yaptığı planlar yığınıdır.

çoğu zaman eğlence ve dinlenceyi çağrıştırsa da bu aralar zavallı incir'de durum şöyle seyrediyor:

bebek ziyareti
    ev alışverişi
    ev taşıma telaşı
    ev temizleme telaşı
    duş
    uyku

o nevizadeye kaçıp yuvarlanan buz gibi biraları özledi bünye :(