şükela:  tümü | bugün
  • ecayip fotoğraflar çeken biri.
    belki bizden biri olduğu için, belki bizden çektiği için, güzel geliyor bana.
    ama bu fotoğraflarla geliri nasıl elde ediyor bilemedim.
    ha bir de bazı fotoğraflar gerçek olamayacak kadar güzel. efekt filan yapıyorsan gözümden düştün bil cuma!
    ayrıca eşiyle birlikte çalışıyor sanırım.

buradan buyrun.
  • iki gun once theglober diye 2 milyonluk bir instagram hesabi erciyes dagi'ni goren bir fotograf yukledi. cuma cevik yaziyordu.

bi nevsin mengu birde ben takip ediyorum.

gercekten de insan fotograflarinda kaliyor. dogayi taniyor adam.
  • kendisi gibi fotoğrafçı olan eşi merve çevikile beraber dünyayı gezen, gezerken muazzam kompozisyonlar yaratan, bunu da binlerle hiç çekinmeden paylaşan, alçak gönüllü, fotoğraf gözü yüksek fotoğraf sanatçısı.

kendisiyle beraber geçirdiğim üç günlük süreç içerisinde ne denli alçak gönüllü, işine hakim ve sadık olduğunu aynı zamanda, bildiklerini meraklılarıyla paylaşmaktan hiç çekinmeyen bir insan olduğunu keşfettim.

memleketin yarınlarına cuma çevikgibi alçak gönüllü, bilgi ve tecrübelerini paylaşmaktan asla çekinmeyen yetenekli sanatçılar ışık tutacaktır diye düşünüyorum. kendisini tanımanın derin mutluluğu içerisinde buradan kendisini çok güzel yarınların beklediğini söylemek istiyorum.
  • bu kadar parayı nerden buluyor bilmiyorum..
  • fotografciligina sözüm yok da son dönemde reklam olayini abartti.. bu reklam olayini tadinda birakmazsa takibi birakicam.
  • türkiye'de manzara fotoğrafçılığının çıtasını göklerin de üstüne çıkaran, ayrıca bu alanda dünya çapında da parmakla gösterilen bir fotoğrafçıdır kendileri.
    geçtiğimiz yıl eşi merve ceran ile birlikte düzenledikleri bir workshop'a katılmıştım. dünyadaki en pırıl pırıl, mütevazi ve bildiklerini paylaşmaktan tereddüt etmeyen çift bunlar olabilir :)

iceland' den patagonya' ya, ziyaret ettikleri onlarca ülkeden çektiği fotoğraflara göz gezdirirken insan pek çok şeyi sorguluyor ve dünyada keşfedilmeyi bekleyen bu kadar güzellik varken ben bu ofiste ne yapıyorum diye soruyor kendine.

ayrıca yukarıda, cumacevik.com 'a göz atmaktan aciz bazı yazar arkadaşlarım çok reklam yaptığı veya bu parayı nereden bulduğu ile ilgili değişik yorumlar yapmışlar. abi adam pek çok ülkenin turizm bakanlığı ve resmi otoriteleri tarafından turizme katkı amaçlı fotoğraf çekmek suretiyle o ülkelere davet edilmiş birisi. faroe, çek cumhuriyeti veya dubai kaç kişiye gel ülkemizde fotoğraf çek, masrafların bizden der ki ? :) manzara fotoğrafçılığı ülkemizde çok değersiz bir iş olduğu için bunu anlamakta zorluk çekebiliriz evet ama adamın sponsorları da var, yeri geliyor birkaç yüz dolara bir fotoğrafını da satabiliyor. hadi hepsi bir yana, sitesinden de görebileceğiniz gibi yılda en az 5 tane yurt içi veya yurt dışı workshop ve fotoğraf gezileri düzenliyor. yani lütfen konuyu araştırmadan cahil cahil konuşmayalım. herkes bitti bu adam kaldı parasını nasıl kazandığını merak ettiğiniz.
  • fotoğrafları yapay duran fotoğrafçı. sanırım saturation ve clarity ayarları yüzünden. ben doğaya baktığım zaman adı üzerinde doğallık görmek istiyorum. edit kısmında ince bir çizgi var. fotoğrafçının fotoğraflarında bu ince çizgi tutturulamadığı için sonradan yararılmış yapay mekanlar gibi duruyor. bana hissettirdikleri en azından böyle.

sen kimi beğeniyorsun dersen turgut tarhan derim.

https://www.instagram.com/p/bi3f7_za9st/

https://www.instagram.com/p/bbatdeehikt/
  • manzara fotoğrafçılığı konusunda çok başarılı ve çıtayı hayli yükseğe çeken, oldukça alçak gönüllü bir fotoğrafçı. gezdiği yerleri ve çektiği fotoğrafları keyifle takip ediyorum. özellikle manzara fotoğrafçılığına ilgisi olanların mutlaka takip etmesi gereken bir isim. size bir mesaj kadar uzakta olması kendisini bizden biri kılıyor. sorduğunuz bir soruyu baştan değil de detaylı ve gerçekten bilgilendirici bir şekilde cevaplayan güzel insan.

cuma çevik

edit: imla