şükela:  tümü | bugün soru sor
  • düşünceli fakat dikkatsiz karagümrük sakini aslını işidir. aslında işin aslı ; uçan kuş göz kırpsa sıcak yerlere göç etmeyi düşünecek aslı bindiği taksinin şoförüne bile tutulur, üvey annesinin ve ağabeyinin sözünü dinlemeyip evden kaçmayı planlar. sanıyorum kaçmadan son bir kıyak yapayım diye gecenin köründe üvey annesine ve ağabeyine yemek yapmak istedi.

    kaçarken telaşla yemeği ocakta unutmuş, yemek yanmış tutunmuş, sonra perdeler tutuşmuş. sonra ev tutuşmuş, sonra karagümrük tutuşmuş. alevleri görünce üvey annesi durur mu? o da ver yansın etmiş.

    karagümrükte olaylar bitmez. üvey anne "taksici ramazan kızı kaçırdı mahalleyi de ateşe verdi" diye şikayet etmiş, içeri attırmış. tez vakit sonra mahkeme günü gelmiş, hakim ne sorsa aslı evet demiş. "mahalleyi de bu adam mı yaktı?" sorusuna bile evet demiş. ramazan onca meselenin içinde bir de "ne eveti aslı nikah kıymıyoruz xd" diye espri yapmış. belli ki, ramazan hapse atılıp koca elden gidince aslı tekrar üvey ailesine yanlamış, ramazanı tezgaha getirmişler.

    ramazanda da akıl yok zaten, kaçacağı gece evde yemek yapan kızdan hayır mı gelir? ayrıca kız kaçırırken arkadaş çağırmak nedir? rıdvan seni bulacağım.
  • (bkz: istanbul torbacı adresleri) şuraya bir yaz hocam kimmiş neciymiş sağlam mal var belli ki adamda.
  • ot çöp diye aptal aptal ahkam kesmeden önce (bkz: karagümrük yanıyor)