şükela:  tümü | bugün
  • kimdir nedir bilmiyorum ama yaklaşık bir kaç dakika önce haberturk ekranlarında, son zamanlarında duyduğum açık ara en talihsiz cümleyi yumurtladı:

"silah kullananlar bu ülkedeki en zeki, en kendini bilen insanlardır, çünkü ruhsat almadan önce kontrolden geçiyorlar."

meşhur bkz'ımız gelsin kendisine:

(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
  • recep tayyip erdoğan'ı "çağımızın en büyük özgürlük savaşçısı" diye tanımlayan, kendisiyle aynı paralel evrende yaşayıp yaşamadığımı sordurtan kişi.
  • silahı mı seviyor, sanayicisini mi seviyor üreticisini mi seviyor anlamadığım adam.
    üç kuruş fazla kazanacağım diye piyasaya pompaladığın sevilesi aletlerle seni de sevsinler inşallah.
  • an itibarı ile ne oluyor programında arz-ı endam eden silah tüccarı.
    aynı zamanda eskiden akp kadrolarında siyaset yapmış, koyu bir akp taraftarı.
    bir insanın siyasi seçimi, kişiliği ile bu kadar mı örtüşür? adam resmen silahlanmanın haklılığını anlatmak için kendini yırtıyor, kimseyi konuşturmuyor. üstelik bunları, çocuğu maganda kurşunu ile ölmüş anne-babanın gözünün içine bakarak yapıyor. pes!
    tam bir iyi aile çocuğu*, tam bir akp'li.
  • öldürmek için üretilen bir cihazı kutsallaştıran,

sonra da,

"sonuç ne olursa olsun insan canı kutsaldır ve hiç kimse bir başkasının hayatına son verme hakkına sahip değildir." diyen,

son noktayı da "ben affetmek istemem; ya adalet cana can alır darağaçlarını tekrar getirir ve uygular, ya da ben ve benim gibiler cana can alır." şeklinde koyan, akp aday adayı.
  • http://www.ntvmsnbc.com/id/25377953
    içinde bulunduğu araç mayın üzerinden geçtiği halde mayının patlamamasıyla ilgili
    "dolayısıyla allah istemediği sürece terör örgütünün yapabileceği bir şey yok" demiş.
    nasıl yani, allah istiyor da mı gaziantep'te küçücük çocuklar ölüyor?
  • türkiye'de hangi etnik, dini, siyasi gruplar arasında iç savaş çıkma riski olduğunu, hangi grubun hangi gruba/gruplara katliam yapmasını beklediğini de açıklaması gereken silah satıcısı. ya da üç kuruş fazla kazanacağım diye açıklama yapmadan önce, ettiği lafın nerelere gittiğine iyi bakacak.
  • benjamin harvey az önce kendisine 30 saniyede yalan olduğu kanıtlanabilecek bir şeyi iddia ederek insan zekasına hakaret ediyorsunuz minvalinde bir şeyler söyledi twitterda gayet haklı olarak. cuma içten yalanına devam etmeyi tercih etti, harvey'e cevap bile vermedi.

bugün rte ile bilal erdoğan kasedi ilk yayınlandığında tesadüfen bilgisayar başındaydım. sanıyorum kaydı youtubedan dinleyen ilk birkaç yüz kişiden biriydim. youtube'da 1, sözlükte ise 3 yorum vardı konuşmayla ilgili. ben herhangi bir yorumda bulunmadım kayıtla ilgili çünkü inanmadım. büyük bir rte muhalifi olduğum halde inanmadım. böyle açık açık konuşamazlar dedim o gün. böyle ergenlikler, uydurma kayıtlar rteye yarar diye sinirlendim hatta. sonra işimin başına döndüm. birkaç saat sonra bir baktım ki fırtınalar kopmuş. bu sefer şüphelenmeye başladım ama yok ya dedim kendi kendime, onur, gurur neyse de bunları açık açık konuşacak kadar zeka yoksunu olamazlar.

sonra cuma içten'in twitini gördüm. kaydın gerçek olduğuna ikna oldum. ak partinin genel başkan yardımcısı 30 saniyede yanlış olduğu anlaşılacak bir fotoğrafı paylaşarak kasedi yalanlamaya çalışacak biriyse, genel başkanı da pekala yediği haltları açık açık anlatacak ya da oğlunun anlatmasına müsaade edecek biri olabilir.

kimler ne makamlara geliyor bu memlekette. yazık bize be.
  • mecliste chp milletvekiline; "biz seninle eşit değiliz, elhamdülillah. zaten ben seninle eşit olmak istemem. biz bu ülkenin sahibiyiz." diyebilen milletvekili.
    sahip mi? nasıl yani? ne demek istediniz? tapulu malınız mıdır bu ülke acaba?
    eşit değil mi? sizi diğerlerinden üstün kılan nedir? size göre bu eşitsizliğe sebep olan şey nedir? iktidar mıdır? yargı mıdır? polis midir? para mıdır? nedir? size göre bir zümreyi diğerinden üstün kılan nedir? anayasa nedir? hiç okudunuz mu? yenisini yapmayı planlıyorsunuz, hangi zihniyetle? bu sözleriniz yeni hazırlayacağınız anayasa hakkında bize fikir vermeli midir?
    "elhamdülillah seninle eşit değiliz, bu ülkenin sahibiyiz" derken allah'ın size ülke bahşettiğini mi düşünüyorsunuz? ülke sizin malvarlığınızdan mıdır? köprüleri kiralarken, üç kuruşa koca kurumları satarken bu zihniyetle mi hareket ediyorsunuz? sırrı sakık'la aynı çizgide neden koşuyorsunuz? dün "pkk ile ilişiklerini kesmeliler" diyen parti sizinki değil miydi? yoksa onların ne olduğu belli de sizin gizli işleriniz mi var?