şükela:  tümü | bugün
  • ismet özel'in milli gazete ve gerçek hayat'ta makalelerini yazmış olduğu köşenin ismi. sonradan bir dizi kitap haline de getirilmiştir.
  • tiyo tarafından yeniden neşredilmesi gereken kitaplardır. hiçbir yerde bulamıyoruz. biz, bu kitaplar şule yayınları tarafından neşredildiği günlerde ismet özel'i tanımadığım(ız), hatta ismini bile duymadığım(ız) için muhterem şair ve mütefekkirimizin işbu eski makalelerini okumak istiyoruz. cuma mektuplarının sahhaflarda kaç liraya satıldığını söyletmeyin, bizi dini imanı para olan bu güruhla muhatap ettirmeyin, kendilerini bize muhtaç görerek handan olmasın bu yatacak yeri olmayan sahhaflar. nadir kitapa girin görün, cuma mektupları deyu yazın, bakalım kaç liraya satılıyormuş. sonra da kitaplar türkiyede pahalı. bre allahsız kitapsız münafıklar. bir kitap 38 lira olur mu be? üç tane kitap 50 lira olur mu be? hakkımı helal etmiyorum ulan size. sırf ismet özel'i sevdiğim için onun kitaplarına para veriyorum, onun dışındaki müelliflere para kazandırmayacağım. çünkü parayı müelliften çok yayınevleri kazanıyor. yatacak yeriniz yok ulan!
  • ismet özel'in gazete yazılarından müteşekkil 10 ciltlik eseridir. şimdi yeniden tiyo yayıncılık tarafından ilk beş cilt birarada olacak şekilde basıldı ve yakında satışa sunulacak. ikincisine ise allah kerim. cuma mektupları böylece hakiki yayınevini bulmuş oldu. kitap tanıtımı için
  • 496 sayfalık 2. cildi de yayımlanan eser.

    --- spoiler ---

    cuma mektupları kitabının ikinci cildi, 8 haziran 2001 - 30 mayıs 2003 tarihleri arasında yayınlanmış cuma mektupları’nın beş kitap olarak neşrolunmuş halinin yeni edisyon ve yeni önsöz ile tek ciltte toplanmış halidir.
    --- spoiler ---