şükela:  tümü | bugün soru sor
  • an itibarı ile başlattığım, sözlük yönetiminden rica ettiğim bir takım değişikliklerdir. %9999'u müslüman olan bir ülkede "bir şeyler yazmak" amaçlı kurulmuş bir internet mecrasında cuma namazına giden/gitmeyen yazarların kim olup olmadığını merak ediyorum doğrusu.

cuma namazını eda eden sözlük yazarlarının rumuzunun yanında "cumaya gitti gelecek" yazsa mesela hoş olmaz mıydı? böylece biz de kimin gidip gitmediğini anlardık.
  • mantıklı bir öneri bir tık ötesi alevi evlerine çarpı işareti diyecektim ki ama onu zaten yaptınız.
  • işi yönetime yüklemeye gerek yok, isteyen yazar zaten. ben mesela daha hiç gitmedim, bugün de muhtemelen gitmem.
  • akabinde “cumaya gitmeyenleri neden kesmiyoruz?” diye sorgulamalara sebep olacak olay.
  • bir internet atasözü der ki: (bkz: pics or it didnt happen)

o yüzden yazmak yetmez. yazarlarımızın alnı secdeye değerken fotoğrafını da görmek istiyoruz.
  • hoca telefonu serbest bıraktığı için isteyen yazabilir diye düşündüğüm olay
  • hah işte bu!

mahalle baskısı sözlüğe de geldi sonunda!

hatta gitmeyen yazar nicklerinde de ipadresleri yazılsın, bulunup katledilmeleri daha kolay olur..
  • ekşi sözlük'ün dini islam olmadığı için olmayacak şeydir. ben nüfus cüzdanımdaki islam hânesini bile sorguluyorken, kim bana zorla "cumaya gitti" diye yazacakmış, şaşarım! belki ben perşembeye gittim ve bitti?
  • farzı kılıp çıkanlar ile 16 rekat kılanların ayrımını içeren bir bilgi emojisi de eklenmeli bence.
    edit: tesbih opsiyonel.
  • çekirdeğimi aldım, geldim.

trol başlıklarında duyar kasılması en sevdiğim şey. bakalım neler çıkacak.

tanım: güzel öneri. bence sadece cuma yetmez. ramazan'da oruçlu yazsın. vakit namazlarını kılan kişilerin entryleri yeşil gözüksün.