şükela:  tümü | bugün
  • perşembe günü oturulan bilgisayarın başından kalkılan sabah.. ya da aslına yatılan!

/*yavaş yat 8:40ta dersin var.. bekle git gel derse öle yatarsın.. gene yavaş yat cuma var.. e kıl da gel madem.. o saatte de yatılmaz şimdi.. hass.. bi bok yedik ya hadi bakalım işalla yarın akşama çıkarız sağlam.. bi de böle kendi kafamdakileri yazıyorum uçurcaklar o olucak..

sora silerim ben bunu hatırlatırsanız, hemen uçurmaya lüzum yok.. dur lan geçen derste şey öörendiydik, comment.. onlar işlem görmüyolar mıydı napıolardı.. böleydi yanılmıyosam slaş yıldız filan..*/
  • çocukluk anısıdır kimi için.
    ilkokul yıllarında* babam işe gitmeden önce her sabah radyoyu açardı. özellikle cuma sabahları trt radyoda bilen bilir cuma sabahı adında bir program olurdu. tabii o zamanlar daha star magic box peydah olmamış, metro ve süper fm evlerimize teşrif etmemişti. babam radyoda bu programı açar, bunun eşliğinde sabahın altısında kahvaltımızı yapardık. o zaman program başlarken tekbir vb.. şekilde başlardı. o vakit çok huşu içinde olurdum. sanırım program hala devam ediyor trt radyoda.
  • patronun şirkete gelmediği bir cuma sabahından bahsediyorsak;

(bkz: hayattaki küçük mutluluklar)
  • sikko kahvaltı, güzel serinlik ve sıcak klimasız psikolog odasında on numara başlayan gün öğesi. konu vajitasyon.
  • sabah olduğunu ve senin 1 saat bile uyuyamadığını düşündürür.
  • uykudan vazgeçmenin en zor olduğu andır kimi zaman. tüm haftanın insanı hırpalamasının ardından komşunla bir fincan mutlu kahve molası istemektir.
  • çalışıyorsan haftanın diğer sabahlarından bir farkı olmayan sabah. asıl güzeli için (bkz: cuma akşamı).
  • tüm haftanın yorgunluğu birikmiştir artık.
    yataktan kazınılarak işe gitme zorundalığı.
    kalk, saç, baş, makyaj hazır.. ateş.

ve dıkşın. akşam 18:00 hemen gelmen dileklerimle. saygılar.
  • işsizlere ve cumartesi-pazar günleri de çalışmak zorunda olanlara bir şey ifade etmeyen sabah.