şükela:  tümü | bugün
  • perşembe günü oturulan bilgisayarın başından kalkılan sabah.. ya da aslına yatılan!

/*yavaş yat 8:40ta dersin var.. bekle git gel derse öle yatarsın.. gene yavaş yat cuma var.. e kıl da gel madem.. o saatte de yatılmaz şimdi.. hass.. bi bok yedik ya hadi bakalım işalla yarın akşama çıkarız sağlam.. bi de böle kendi kafamdakileri yazıyorum uçurcaklar o olucak..

sora silerim ben bunu hatırlatırsanız, hemen uçurmaya lüzum yok.. dur lan geçen derste şey öörendiydik, comment.. onlar işlem görmüyolar mıydı napıolardı.. böleydi yanılmıyosam slaş yıldız filan..*/
  • çocukluk anısıdır kimi için.
    ilkokul yıllarında* babam işe gitmeden önce her sabah radyoyu açardı. özellikle cuma sabahları trt radyoda bilen bilir cuma sabahı adında bir program olurdu. tabii o zamanlar daha star magic box peydah olmamış, metro ve süper fm evlerimize teşrif etmemişti. babam radyoda bu programı açar, bunun eşliğinde sabahın altısında kahvaltımızı yapardık. o zaman program başlarken tekbir vb.. şekilde başlardı. o vakit çok huşu içinde olurdum. sanırım program hala devam ediyor trt radyoda.
  • patronun şirkete gelmediği bir cuma sabahından bahsediyorsak;

(bkz: hayattaki küçük mutluluklar)
  • sikko kahvaltı, güzel serinlik ve sıcak klimasız psikolog odasında on numara başlayan gün öğesi. konu vajitasyon.
  • uykudan vazgeçmenin en zor olduğu andır kimi zaman. tüm haftanın insanı hırpalamasının ardından komşunla bir fincan mutlu kahve molası istemektir.
  • çalışıyorsan haftanın diğer sabahlarından bir farkı olmayan sabah. asıl güzeli için (bkz: cuma akşamı).
  • tüm haftanın yorgunluğu birikmiştir artık.
    yataktan kazınılarak işe gitme zorundalığı.
    kalk, saç, baş, makyaj hazır.. ateş.

ve dıkşın. akşam 18:00 hemen gelmen dileklerimle. saygılar.
  • işsizlere ve cumartesi-pazar günleri de çalışmak zorunda olanlara bir şey ifade etmeyen sabah.
  • ilkokul ve lise yıllarında başka dem yokmuş gibi haftanın son eğitim gününe sıkıştırılan matematik derslerinin bünyeyi saldığı korkuya aynı günün akşamında iki günlük tatile el uzatacak, trt'de "bir başka gece" yahut atv'de "süper baba" izleyecek olmanın dayanılmaz hafifliğinin eşlik ettiği bir sabahtır.