şükela:  tümü | bugün
 • halil söyletmez'in son zamanlarda paylaştığı vine'larda büründüğü rol. kocaman beni, kartal kaşları ve kızgın bakışı bir yana, her daim "siktir git" vari anlık gelişen küfürleriyle an itibariyle beni yarmaktadır. ileride bir film çalışması yapacak olurlarsa bu karakter tutacak ben size söyleyeyim.

  reserved.

  edit: lan sanırım mutlu günüme denk gelmiş bu entry. olm bu tip ne lan hakkaten. gram gülmediğim, kabadayılıkla ve küfürle prim yapan, kalitesiz bir karatkermiş meğer bu adam. filmi flan da çıkacakmış. vay halimize arkadaş.
 • hep aynı küfürler, hep aynı tepkiler. gereksiz bir agresiflik, komik olamayan tripler. halil söyletmez'in geldiği geleceği en yüksek nokta: karakterin ekşi sayfasının olması.

  aylar sonra gelen edit: yanılmışım, filmi de çekilecekmiş. ülke koca bir tımarhaneye döndü. böyle bir "karakterimsi" figüre bile para yatırabilecek insanlar var, ekonomi iyi değil de ne!
 • şive, şiddet ve küfür ile komik yapılmaya çalışılan karakter.
  genel işleyiş şu şekilde;
  bir karakter birşey söylüyor ya da yapıyor, cumali ceber denen karakter ise o karaktere tokat atıyor, kalk s.ktir git diyor ve bir iş veriyor(yemeğin altını yak, kömür getir vs.). bu konuşmaların tamamı gereksiz bir şive ile yapılıyor.
  bu döngüden çıkmadıkça pek ilerleyemez diye düşünüyorum.
 • yakında filmi çıkar.
 • nereli oldugu merak edilen karakter. ustune basa basa konuslan sive icin bir yanim elaziğ, diğer yanim diyarbakir diyor. ama elazig daha agir basiyor. halil bi mesaj yabistir da soyle.
 • ben ki tonlarca kalitesiz ve/veya kimsenin gülmediği şeylere (bkz: celal ile ceren) (bkz: beyaz futbol) gülerim, benim bile komiklik derecesini sıfırın altında bulduğum şey. bir karakter bu kadar mı komik olmaz. insanların güldüğü şeyleri eleştiren "nutella kaşıklayan ekşici" olmak istemezdim ama buna gülen insan olması çok şaşırtıcı, onu geçtim ekşisözlük'te bunu beğenenler olması daha da şaşırtıcı. lan hani marjinal bizdik?

  edit: ben bu entry'yi girdiğimde yukarıda 3-4 tane entry'de çok komik bir karakter olduğu yazıyordu. zaman içinde silinmiş hepsi..
 • ismail yk dan sora en çok allah belani versin diyen adam
  o degilde tokat attigi eleman her kimse surekli tokat yemekten gercek hayatinda da rol olarak oynadigi mala dönüşmese iyi
 • halilciğim bu karakterden bir sik olmaz çünkü komik değil,başka bişeyler dene dediğim karakterdir
 • kardeş payı'na, düğün dernek'e, çarşı pazar'a, çalgı çengi'ye, işler güçler'e gülen adamların komik bulmayacağı tiplemedir. cumali ceber ile çetin enişte arasındaki nalbur ve amele işlerinin bitmemesi gibi bi ince noktayı kaçırırlar mesela bu adamlar. meselenin özü orda bi kere. çünkü bu adam gerçekte de var ve ciddi ciddi sürekli bi nalbur işiyle uğraşır. adam tokatı vuruyor ve en son diyecek birşey bulamıyor ve diyorki "gah siktir git nalbura çivi al şerefsiz" inceyi kaçırmayınn.
 • üstteki entryleri okuyana kadar güldüğüm karakter/tiplemeydi.

  şimdi düşününce gerçekten mantıksız geliyor. sürekli bir şive, sürekli bir agresiflik, sürekli bir şiddete eğilim, sürekli bir negatif semptomculuk, sürekli bir eksi antikorculuk...

  "git çetin eniştenden ğhortumları getir"

  "git teyzenden muşambayı getir"

  "al bu penseyi amcangile götür"

  neyse gülmüyorum, sakinim. *
hesabın var mı? giriş yap