şükela:  tümü | bugün
 • esk bir gelenektir. br kere yapan artık her cumartesi bunu yapar. iş yerinde yaşadığınız ilüzyonunu yaratır. (bkz: terma optik ilüzyon)
 • cumartesi gecesi calismak ve cumartesi sabahi calismak gibi versiyonlari mevcuttur. hepsi ayni boktur.
 • evinde bilgisayar bulundurmayan fakirlere cumartesi gunleri de entry girme firsatini veren hadise.
 • hafta içi günlerdeki iş yoğunluğu ve stresinden uzak, hafta içinde zaman ayıramadığınız 2. derece önemli işleri rahat rahat poğaça, çay, kahve, sözlük, soulseek eşliğinde aheste çek kürekleri mehtap uyanmasın tadında yapabileceğiniz, zaman zaman zevkli bile olabilen hede.
 • haftanın diğer günleri tatil yapıp sadece cumartesi pazar çalışıyorsanız gayet de keyifli olabilecek hadise..
 • 1970'lerde ilkokulda olanla bilirler, cumartesi yarım gün okula gidilirdi o zamanlar, bankalar da açıktı yarım gün, velhasıl geçmişte yaşayanların işidir cumartesi çalışmaları
 • ofiste nobetci olarak kaldiginiz bir cumartesi ise pek fazla uzulmeye gerek yok cunku internet basinda bol bol entry girebilir, oyun vs oynayabilirsiniz.
 • mideye oturan yemek gibidir. öğütmek istersiniz öğütemezsiniz. sabah sıcacık yataklarında mışıl mışıl yatanları düşündükçe şişkinliğiniz artar. hazmı kolaylaştırmak içün, soda içmek ayarında cankurtaran düşünceler hasıl olur zaman zaman. bunlar züğürt tesellisi tadında, pollyanna optimistliğinde zorlama ve kastırma kendini kandırmalardır. akan trafikte hız rekoru denemesi yapabilmek, işyerine spor kıyafetle gidebilmek, şefin işyerini erken terketmesi ihtimaline karşılık olası bir sinema programı yapmak bunlar arasındadır. mamafih akıldan cebren geçirilmeye çalışılan bu düşünceler bile rahatlamak için kusmak ihtiyacını gidermez. ezcümle cumartesi çalışmak, kusarken hissettiğimiz duygu sağanağıdır. evet. öyledir öyle.
 • akp'li bir milletvekilli tarafından verilen teklif yasalaşırsa yakında önceden tatmamış milyonlarca memur, öğretmen ve öğrencinin de tadacağı deneyimdir.
 • haftada iki gün tatil yapmaya alışmış olanlar için çok zor gelen bir eylem...

  insanların 5 gün çalışıp iki gün dinlenmeleri, iş gücü ve iş hacmi, istihdam durumu, işsizlik problemi gibi ekonomik ve maddi ögelerin dışında, verimli bir çalışma ortamı sağlanması, insanların daha mutlu bir hayatı olması, başarının daha da üst boyutlara ulaşması amacına yönelik psikolojik ve sosyolojik bir karardır.

  hemen belirtelim ki, dinlenme, çalışan insanların hakettiği bir sonuçtur. haftanın beş günü tam kapasite çalışan bir insan için iki günlük tatil çok doğaldır. ancak haftanın bütün günleri çalışma zorunluluğu olsa bile, kendini işe vermeyen, verimli bir çaba harcamayan insanların ürettiklerinden ortaya bir şey çıkmayacaktır.

  bu mantıkla cumartesiyi tekrar çalışma günü yapmak, işsizliğin ve işsizlerin had safhada olduğu bir ortamda zaten bir anlam taşımayacaktır. hele yarım günlük mesai, eziyetten başka bir şey değil.

  çalışma saatlerini uzatıyor gibi görünmek yerine, mevcut zamanı iyi kullanıp çalışmaları verimli kılmak tek amaç olmalıdır.

  kısacası "cumartesi çalışmak" yerine, cumartesi tatilini hakedecek şekilde diğer günleri değerlendirmek, yorulasıya çaba göstermek, sanki daha mantıklı bir tercih...
hesabın var mı? giriş yap