şükela:  tümü | bugün
  • tüm şirket olarak gelip, gazetelerimizi okuyup, twitter, facebook, bobiler, sözlük vs... gibi ortamlarda takılıp saat 3' de dağılmak suretiyle gerçekleştirdiğimiz hadise.

kaldırılan servislere, öğlen çıkan yemeğe, bütün yanan lambalara ve açılan klimalara değiyor mu emin değilim.

ama şirketin müthiş hızlı kablosuz interneti sayesinde her cumartesi telefon ve tabletimi güncelleyip, 500-600 mb lık oyunları indirmem açısından iyi oluyor.
  • cuma akşamı 10dan sonra, "öf içim sıkıldı kafam dağılsın bari" diye çıkıp, ertesi gün işe geleceğini bildiğin için yemek, içmek, gezmek konusunda kendini sınırlamaktır.

ulan ne cuma akşamından bir tat alabildim, ne de cumartesi sabahı uykusuzluğundan kaçabildim. aklıma şaşayım.
  • sacmaliktir. bu sekilde verim alabilecegini sanan salak patronlarin vazgecilmezi olan cumartesi calistirmanin modern koleler uzerindeki dramatik etkisidir.
  • lafa geldi mi avrupa'ya uyumdan dem vurulur ama bu cumartesi mesailerine fazla mesai ücreti verilmesinden , kendi mevcut yasalarımıza uyumdan bile bahsetmezler nedense. hep işveren mağdur, hep işçiler tembel bizde. " iş kanunu’nun 41’inci maddesi ve bu maddeye göre çıkarılan yönetmelikte, fazla çalışma, 'yasada yazılı koşullar çerçevesinde haftalık 45 saati aşan çalışmadır’ diye tanımlanıyor. böylece, artık fazla çalışmanın belirlenmesinde günlük değil, haftalık çalışma süresinin esas alınması benimsenmiştir. ancak haftanın 5 iş gününde 9 saat çalışılan işyerlerinde günde 2 saat, haftanın 6 iş gününde 7.5 saat çalışan işyerlerinde günde 3. 5 saat olarak fazla çalışma yapılabilir. yine fazla çalışma sürelerinin toplamı 1 yılda 270 saatten fazla olamaz. fazla çalışma durumunda ise yarım saatten az çalışmada yarım saat, yarım saati aşan çalışmada bir saat kabul edilir. her bir saat fazla çalışma için verilecek ücret, normal çalışma ücretinin saat başına düşen miktarın yüzde 50 yükseltilmesi suretiyle ödenecektir" (bkz: http://haber.gazetevatan.com/…sak/531772/4/yazarlar)
  • bok gibidir. kaka, cis, bok.

(bkz: cumartesi calisinca kendini firat gibi hissetmek)
  • nöbetçi mühendis olarak yılda 3 defa gerçekleştirdiğim eylem. bu gün de o lanet günlerden biri işte. şu saatte, şu güzel havada çalışıyorum amk! :(
  • şu an gözlemliyorum, 120 kişiyiz içeride, bulunduğum yerden 5 kısım incelenebiliyor, herkes normal, kimsenin yüzünde "hay amk bugün çalışılır mı lan?" ifadesi yok, ben hariç. kendileri bugün için 70 lira ek para alıyorlar, benim normal iş günüme denk geldiği için sıradan bir iş günü sayılıyor.

alıştıkça koymayan eylem.
  • elektrik, su, çay, kahve vs israfıdır genellikle.

yapılacak bir iş yoktur muhtemelen ama patron öyle istiyor diye gelinir işe. sonuç bir yandan kahve içerken diğer yandan sözlüğe entry girmek oluyor böyle.

hayır bari öğlene kadar tut insafsız, saat 5'e kadar vakit de geçmiyor ki.
  • hepimiz paralı köleleriz! bu gerçeği inkar etmemek lazım. kim işini "sevdiği için" yapıyor? çoğunluğunuz "para" için yapıyor. şu güzel günde "saçma" olduğunu bile bile gidiyorsunuz tıpış tıpış işe işte! hem önemli olan çok zaman çalışmak değildir, az zaman verimli çalışmaktır! bunu patronlar keşfettiği an dünya daha güzel bir yer olacak sanırım. insanlar ne kendilerine ne ailelerine ne de arkadaşlarına zaman ayıramıyor. iş yerinde zaruriyetten takıldığınız kişilere ne demeli? uzun lafın kısası bu sistem çöp öğütücü gibi ve evet bizleriz çöp olan. bu arada işteyim an itibariyle!
  • bazıları pazarları da çalışıyor biz bişey diyormuyuz dedirtecek başlık.ha sonra bu çalışılan haftasonlarını 1 hafta mütemadiyen tatil şeklinde geri alıyoruz da ondan susuyorum..

tanım : pazar günü çalışanlara çok da koymayan eylem...